Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nejčastější chyby při instalaci elektrického ohradníku

Nejčastější chyby při instalaci elektrického ohradníku

Na základě opakovaných dotazů našich zákazníků jsme se rozhodli sepsat seznam nejčastějších chyb při instalaci elektrických ohradníků.

  • Neupravený terén, prorůstající tráva, keře

Při výběru správného generátoru elektrického ohradníku je nutné vzít v potaz nejen délku ohrady, členitost terénu, ale také možné svody napětí jako jsou travní porost, keře a stromy, které výrazně snižují účinnost ohradníku. Hrazení je tedy nutné pravidelně udržovat a nadměrné porosty odstraňovat nebo pořídit silnější generátor, u kterého i přes částečné ztráty budete mít jistotu, že celé hrazení spolehlivě funguje.

  • Chybná instalace vodiče

Vodič (lanko, páska) se připevňuje buď k plastovým, laminátovým, kovovým tyčím nebo na dřevěné kůly. Síť sama o sobě má zabudované plastové sloupky. V případě použití vodivých materiálů (dřevo, kov), není možné vodič pouze omotat okolo sloupků, ale je nutné jej instalovat za pomocí plastových izolátorů. Tím je zachováno odizolování od země a zajištěno potřebné napětí ve vodiči, aby správně „kopal“.

Chybná ukázka instalovaného vodiče

  • Spojování vodiče pomocí uzlů

V případě přetržení vodiče je vhodné použít ke spojení k tomu určené kovové spojky, příp. alespoň měkký vázací drát. Spojování pomocí uzlů může způsobit špatný přenos napětí, které sníží funkčnost celého hrazení a může vést až k přepálení samotného vodiče. Pro spojování jednotlivých řad je doporučováno použít k tomu určený propojovací kabel.

Chybná ukázka spojování uzlů

  • Špatné uzemnění

V případech uzemnění v suché půdě, rezavou tyčí (rez izoluje), nedostatečně dlouhou tyčí se také snižuje výkon ohradníku. Samotné uzemnění není možné zanedbat, pokud má el. hrazení správně plnit svou funkci.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích