Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Funkce a vlastnosti generátorů fencee energy DUO ED

Extrémní výkon

Silné kombinované generátory energy DUO ED disponují vysokým výstupním výkonem až 15 J. Díky tomu jsou použitelné v místech, kde potřebujete zajistit maximální výkon a spolehlivost.

LCD Displej

Velký podsvícený dobře čitelný LCD displej zobrazuje všechny důležité informace o připojené elektrické ohradě. Displej má nastavitelný kontrast a je tak snadno viditelný z dálky i na přímém slunečním světle.

Kombinovaný provoz

Kombinované generátory energy DUO ED je možné napájet ze sítě 230 V pomocí přiloženého adaptéru, nebo z běžné autobaterie 12 V. Zařízení připojíte k baterii pomocí přiložených připojovacích kabelů. Tu oceníte v případě výpadku elektrického proudu, kdy může baterie sloužit jako záložní zdroj energie.

Snížený výstup

Žlutá výstupní svorka s polovičním výkonem slouží pro připojení druhé menší ohrady, např. s mláďaty nebo menšími zvířaty. Lze ji připojit také na spodní vodič ohrady, kde v případě prorůstání trávou bude ovlivněn výkon pouze na spodním vodiči a nedojde k ztrátě napětí na ohradě.

LED Bargraf

Vysoce svítivý LED bargraf umístěný vedle displeje na přední straně zdroje, vám vizuálně poskytne informace o stavu ohrady a výkonu zařízení. Kvalitní LED diody v bargrafu jsou snadno viditelné i z dálky nebo na přímém slunečním světle.

Ovládácí tlačítka

Díky ovládacím tlačítkům hned vedle LCD displeje je ovládání generátorů jednoduché a uživatelsky příjemné. Pomocí tlačítek se snadno pohybujete mezi obrazovkami a nastavujete důležité hodnoty pro elektrické ohrazení.

Časové zpoždění 50 s

Všechny generátory pro elektrické ohradníky s výkonem vyšším než 5 J jsou podle normy omezeny časovým zpožděním pro zvýšenou bezpečnost. Navýšení na maximální výkon zařízení je opožděno přibližně o 50 sec.

Battery management

Moderní mikroprocesorová technologie v zařízeních energy DUO ED zajišťuje maximálně efektivní využití baterie. Zařízení si sami kontrolují a řídit její stav. Baterie tak vydrží déle než u běžných zdrojů elektrických ohradníků.

ON/OFF tlačítko

Díky ON/OFF tlačítku na přední straně zařízení je vypnutí a zapnutí generátoru snadné a bezpečné. Tlačítko také šetří životnost celého zařízení oproti konkurenčním zdrojům, které se vypínají vytažením kabelu ze zásuvky. U generátorů ED je tlačítko rozšířeno o možnost přepínání výkonu. 

ST transformátor

Speciální ST transformátor je vyroben přesně pro potřeby silných zdrojů pro elektrické ohradníky. Transformátor byl designován pro extra vysoké napětí s dlouhodobou ochranou. Zdroje energy DUO ED jsou díky transformátoru velmi spolehlivé a bezpečné.

SafeShock

Technologie SafeShock zajišťuje maximální bezpečnost celé elektrické ohrady pro vás i vaše zvíře. Speciálně tvarovaná impulsní křivka vytváří rychlejší a efektivnější impuls oproti konkurenčním modelům.

LED diody

Vysoce svítivé LED diody s technologií Bright Light jsou snadno viditelné z dálky i na přímém světle. Diody jsou umístěny nad LCD displejem a jejich funkcí je signalizace provozu zdroje. Při jakékoliv závadě změní barvu a vy tak ihned na první pohled zjistíte o problému. 

Smart Control

Zařízení energy ED jsou vyrobeny s moderní mikroprocesorovou technologií, ta řídí celý provoz zařízení a s pomocí technologií SmartControl zajišťuje optimální výkon generátoru pro dané potřeby elektrického oplocení.

Přepnutí výkonu

S pomocí ON/OFF tlačítka na přední straně zdroje, je možné manuálně přepínat mezi vysokým a nízkým, přibližně polovičním výkonem. Funkci využijete například pro případ šetření baterie nebo pokud jsou v ohradě zvířata, pro které je plný vysoký impuls zbytečně silný.

Základní specifikace generátorů fencee energy DUO ED

Řada vysoce výkonných kombinovaných generátorů fencee energy DUO ED vhodných pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady. Do míst kde je nutné zajistit maximální účinnost a spolehlivost. Vzhledem k výkonu až 15 J dokáží zajistit dostatečné napětí i u dlouhých trávou prorostlých ohrad.

Generátory jsou vhodné pro všechny druhy zvířat. Doporučujeme pro koněskot, ovce, kozy i jako ochranu před lesní zvěří.

Díky žluté svorce pro snížený výstupní výkon jsou vhodné i pro mláďata např. telata a hříbata.

Všeobecné vlastnosti:

 • Napájení je možné pomocí adaptéru ze sítě (230 V) nebo z běžné baterie (12 V), která je použitelná především jako záložní zdroj při výpadku elektřiny. Vzhledem k vyšší spotřebě generátorů této řady není dlouhodobý provoz na baterii vhodný.
 • Výkony řady energy DUO ED od 8 J do 15 J.
 • Určené pro ohrady s délkou instalace až 120 km. 
 • Generátory mají provoz řízený mikroprocesorem s možností přepínat výstupní energii na 50% / 100%. Tato funkce je vhodná v případě potřeby šetřit baterii.
 • Na velkém LCD displeji máte přehledně informace o důležitých hodnotách na ohradě.
 • Pomocí ovládacích tlačítek snadno nastavuje a kontrolujete všechny potřebné parametry.
 • Integrovaný mikroprocesor řídí celý provoz a zajišťuje optimální výkon generátoru. 

Na výstupu generátoru je umístěna černá zemnící svorka, červená svorka pro připojení ohrady a žlutá svorka pro připojení ohrady s trvale sníženou energií.

Tato žlutá svorka se využívá pro připojování na ohrady, v nichž se budou pohybovat mladší a menší zvířata (hříbata, telata), aby dostala pouze slabší, přibližně poloviční impuls. Také se zapojuje samostatně na spodní drát větších ohrad, kde se předpokládá prorůstání vegetací. 

Tento výstup je technologicky ošetřen proti ztrátám, nedochází k takovému svodu napětí do země jako u běžného zapojení a není tak snižován výkon generátoru. Ostatní vodiče připojené na červenou svorku jsou napájeny samostatně a s plným napětím.

Podívejte se na článek, kde detailně popisujeme jak používat žlutou svorku s polovičním výkonem.

 • Vysoce výkonné generátory pro dlouhé a náročné ohrady
 • Detailní video s funkcemi, možnostmi a nastavení generátorů energy DUO ED
 • Promo video

Přepínání výkonu 50% / 100%

Možnost přepínání výkonu tlačítkem ON/OFF.

 • Přepnutí výkonu šetří energii a umožňuje použití pro krátké ohrady, kde nepotřebujete vysoký výkon.
 • Vhodné pro citlivější zvířata, kde plný impuls není potřeba.
 • Tím se s generátoru stavá univerzálnější zařízení s širokým využitím.
Přepínání výkonu 50% / 100%
Ovládací tlačítka

Ovládací tlačítka

Velký, grafický LCD displej ukazuje všechny důležité parametry a díky nastavitelnému kontrastu je dobře čitelný i na přímém slunečním světle.

 • V jednotlivých obrazovkách se pohybujete pomocí ovládacích tlačítek.
 • Díky ovládacím tlačítkům snadno nastavujete a kontrolujete důležité hodnoty.

Snížený výstup - žlutá svorka

Žlutá svorka se sníženým výstupem

 • 1. Možnost zapojení samostatně na spodní drát, kde se předpokládá prorůstání vegetací. Pokud k prorůstání začne docházet, ovlivní to pouze snížený výstup a nedojde k ztrátě napětí na ohradě.
 • 2. Výstup lze použít také pro druhou menší ohradu ve které se pohybují menší a mladší zvířata.
Snížený výstup - žlutá svorka
Přehledný LCD displej

Přehledný LCD displej

Generátory energy DUO ED vám na velkém LCD displeji přehledně zobrazí:

 • Napětí ohradníku
 • Zatížení ohrady
 • Hustotu vegetace
 • Sílu aktuálního impulsu
 • Napětí baterie (pokud je připojena)
 • Výstupní výkon generátoru potřebný k aktuálnímu stavu ohrady, zatížení a ztrátám.

Mezi obrazovkami se snadno pohybujete pomocí ovládacích tlačítek.

Technologie PowerShock

Technologie PowerShock - Speciálně přizpůsobená křivka impulsů.

 • Dvojnásobný výkon s osvědčenou technologií PowerShock.
 • Technologie využívá optimalizovaného tvaru impulsu, který v praxi nabízí dvojnásobný efekt.
Technologie PowerShock

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.