Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Uzemnění elektrických ohradníků

Pozinkované zemnící tyče jsou vhodné pro uzemnění generátoru, zdroje elektrického ohradníku. Dobře provedené uzemnění je základem spolehlivě fungujícího ohradníku. Tyče je třeba umístit na vlhké místo a nechat mezi nimi dostatečné rozestupy min. 3 metry. Dle potřeby konkrétního generátoru nebo např. při nedostatečné funkčnosti ohradníku, doporučujeme instalovat více zemnících tyčí. Na výběr máme tyče v různých délkách, profilech a to buď zemnící tyč profil, 100 cm nebo zemnící tyč kulatou, 75 cm

Pomocí plastové bleskojistky nebo kovové bleskojistky ochráníte generátor před bleskem, přepětím a snížíte tak riziko poškození generátoru na minimum. Norma pro použití generátorů předepisuje použití bleskojistky v prostorech, kde je zvýšené nebezpečí požáru a uvnitř budov (např. stáje, stodoly).

Pro připojení a uzemnění elektrického ohradníku použijte vysokonapěťový ocelový kabel, lze ho použít jako přívodní i jako zemnící kabel. Je vhodný pro podzemní i nadzemní vedení do 100 m.  

Vypínat jednotlivé části ohrady podle potřeby můžete díky plastovému přepínači ohrazení, který funguje nezávisle na generátoru. 

Rádi vám s výběrem vhodné zemnící tyče, bleskojistky nebo kabelu poradíme, kontaktujte nás

Sledujte nás na
sociálních sítích