Zpět nahoru

Nejčastěji se ptáte

Obecné informace

 • Vzhledem k využití nejmodernějších technologií Vám můžeme oproti konkurenčním modelům nabídnout širokou škálu funkcí generátorů fencee.
 • Mimo běžných benefitů jako je vysoká odolnost výrobků, nabízíme také speciální funkce pro zvýšenou ochranu zvířat a okolí.
 • Velké svorky k připojení vodičů a uzemnění jsou pro pohodlnou instalaci dostupné na předním panelu zdrojů. Tím umožňují rychlé a bezpečné připojení vodičů oplocení.
 • Řízený elektronický systém s technologií Safe Shock zajistí maximální bezpečnost pro vaše zvíře.
 • Jde o novou generaci ohradníků, která vyniká vysokou kvalitou a velmi dlouhou životností.
 • Naše ohradníky a některé související produkty jsou vyráběny výhradně v České republice - zakládáme si na možnosti kontrolovat kvalitu celého výrobního procesu. Vybíráme kvalifikované dodavatele všech potřebných součástek.
 • Díky spolehlivosti a kvalitě našich generátorů Vám můžeme nabídnout prodlouženou záruku.
 • V případě poruchy nebo poškození generátoru, např. při úderu blesku, poškození vodou apod. je k dispozici náš technický servis.
 • Generátory fencee jsou během výroby podrobeny náročným zkouškám v klimatické komoře, jsou testovány v takových podmínkách, jaké se vyskytují při běžném používání.
Zeptat se podrobněji

Jak vybrat správný generátor?

Vybrat vhodný generátor je velice důležité pro správné fungování ohrady.
Naše matice vám může pomoci s výběrem generátoru - stačí zvolit zvíře a velikost vaší ohrady. Důležité je ovšem zvážit a neopomenout všechny další okolnosti - kvalita uzemnění, kvalita vodičů, otrlost zvířat, apod. Obrázek si v plné kvalitě můžete stáhnout ZDE

Zeptat se podrobněji

Odstraňování závad

 • Dříve než začnete považovat svůj přístroj za vadný, zkontrolujte, zda problém není způsoben nesprávným použitím nebo slabou baterií. Seznam možných závad je uveden v návodu, který je součástí každého balení našich výrobků.
 • Dále Vám doporučujeme projít naše Reklamační desatero, které Vám pomůže identifikovat možnou závadu. 
 • V případě, že nic z toho nepomůže, kontaktujte servisní oddělení nebo pošlete výrobek k našemu posouzení.
 • Kontakt na servis tel.: +420 730 893 827 nebo e-mail reklamace@dogtrace.com.
Zeptat se podrobněji

Jak funguje elektrický ohradník?

Elektrický ohradník se skládá z elektrického generátoru a ohrazení vytyčeného sloupky a vodiči. Elektrický generátor zásobuje vedení ohradníku proudovými impulsy. Tyto impulsy jsou charakteristické vysokým napětím a velmi krátkým trváním (méně než 0,0003 sec.).
Nicméně zásah elektrickým proudem je velmi nepříjemný a zvířata se učí rychle ohradník respektovat.
Elektrický ohradník není jen fyzická, ale i psychická překážka.

Celý obrázek vč. popisů Jak funguje elektrický ohradník, najdete ve složce Ke stažení - První pomoc.

Zeptat se podrobněji

10 zásad pro správnou funkčnost ohradníku

Tyto zásady byste měli dodržet, pokud chcete mít bezpečně fungující elektrický ohradník. 

 1. Kvalitní generátor fencee s vhodnou sílou impulsu.
 2. Ohrazení udržujte čisté, bez porostů jako je tráva, keře a větve. V opačném případě dochází ke „stahování“ impulsů do země, a tím ke snížení účinnosti ohrazení a nadměrné spotřebě baterie (obzvlášť u bateriových typů).
 3. Zajistěte perfektní uzemnění. Minimálně 1 m hluboko, příp. na několika místech. Je vhodné vybrat co nejvlhčí stanoviště – zvyšuje se vodivost. Použijte nerezavý, dobře vodivý kov. Zabezpečte vodivé propojení mezi zemnícími tyčemi navzájem a mezi vlastním zdrojem impulsů včetně kontaktů na přístroji.
 4. Používejte originální spojky. Nespojujte vodiče jen uzly. V nouzovém případě použijte alespoň měkký vázací drát, kterým spoj převažte. Vodiče ohradníku nesmí být nikde přerušené.
 5. Používejte pouze dobře vodivý materiál. Použití vodičů s malým odporem je nutné především u dlouhých hrazení (přes 2 km vodiče).
 6. Vodič a především zemnící tyč nesmí být rezaté – rez izoluje.
 7. Pro pastvu koní používejte pásky, ne drát. Páska je lépe viditelná a neřeže.
 8. Zjistěte dobré propojení mezi zdrojem a ohradou. Pro dokonalé spojení použijte vysokonapěťový kabel.
 9. U bateriových zdrojů kontrolujte pravidelně stav baterie.
 10. Mějte na paměti, že na každém místě hrazení musíte naměřit minimální napětí 2000 V. Tato hodnota překoná odpor kůže zvířat. U velkých a méně citlivých zvířat je tato hodnota 3000 V.
Zeptat se podrobněji

Doporučené výšky vodičů

Elektrický ohradník, aby byl správně účinný, potřebuje i vhodnou instalaci vodičů, která se obvykle řídí podle druhu zvířete.
Běžnou instalací zajistíte standadní funkci ohradníku, tzn. přes zem a dotknutím se vodičů dojde k uzavření okruhu, zvíře způsobí zkrat a dostane impuls. Pro důraznější funkčnost, silnější, avšak stále bezpečný impuls můžete mezi běžné vodiče s plus nábojem instalovat izolovaně i vodič s mínusem. K impulsu pak dojde při propojení těchto vodičů zvířetem.

Kompletní přehled doporučených výšek a způsobu instalace vodičů najdete ve složce Ke stažení - První pomoc 

Zeptat se podrobněji

Servis produktů

Našim zákazníkům se snažíme vždy poskytnout okamžité vyřešení technických problémů, rádi Vám odpovíme na dotazy týkající se instalace, používání a údržby všech typů produktů značky fencee.

V případě, že informace poskytnutá v návodech nebo na našich webových stránkách není dostačující, můžeme nabídnout technickou podporu či poradenství viz konzultační místa.

Pokud i po těchto krocích shledáte, že zařízení má technickou závadu, kontaktujte servis fencee (záruční i pozáruční).

VNT electronics s.r.o.
Dvorská 605
563 01 Lanškroun

Pondělí - Pátek: 7:00 - 15:00

Tel.: +420 730 893 827

E-mail: reklamace@dogtrace.com

kde Vám ochotně poradíme.

Při zasílání zboží do servisu viditelně označte jako „reklamace“.

Při uplatnění reklamace na zboží je kupující povinen dodat: čisté zboží, v souladu s dokladem, prokazujícím vlastnické právo k tomuto zboží a průvodní dopis, který obsahuje:

 •    Jméno a adresa kupujícího (včetně jména kontaktní osoby, telefon, fax, e-mail)
 •    Reference a popis reklamovaného výrobku, typ, počet kusů
 •    Popis závady, důvod reklamace
 •    Kopii dokladu o zakoupení (nabytí) výrobku (faktura, dodací list) - přiložit 

Reklamace jsou vyřizovány bez zbytečného odkladu ode dne doručení reklamovaného zboží, v některých případech dle předchozí domluvy s kupujícím.

Děkujeme

Zeptat se podrobněji

Jsou Vaše generátory odolné? Může na ně pršet, sněžit, svítit sluníčko?

Ano, veškeré naše výrobky vyrábíme tak, aby jim běžné povětrností vlivy neuškodily. Plastové díly jsou vyrobeny s UV ochranou. Veškeré částí jsou mezi sebou důkladně izolovány a zatěsněny. 

Pokud generátor vyloženě nepoložíte do kaluže nebo Vám nespadne do barelu s vodou, tak Vám vodotěsnost garantujeme.

Zeptat se podrobněji

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*

Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.


Sledujte nás na
sociálních sítích