Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nejčastěji se ptáte

Základní informace o elektrickém ohradníku fencee

Jsme česká firma, která se snaží vám neustále poskytovat nejmodernější technologie. Naše elektrické ohradníky a některé související produkty jsou vyráběny výhradně v České republice – zakládáme si na možnosti kontrolovat kvalitu celého výrobního procesu. Vybíráme si i své kvalifikované dodavatele všech potřebných součástek. Přečtěte si o naší firmě více informací.

Zobrazit více

Jak vybrat správný zdroj fencee?

Nevíte, jak se zorientovat v široké nabídce generátorů elektrického ohradníku? Důležité je zvážit nejen plánovanou délku instalace a druh zvířete, ale i mnoho dalších faktorů. Abychom vám proces výběru správného zdroje usnadnili, shrnuli jsme veškeré klíčové informace do komplexního článku.  

Zobrazit více

Nejčastější chyby při instalaci elektrického ohradníku

Na základě opakovaných dotazů našich zákazníků jsme se rozhodli sepsat seznam nejčastějších chyb při instalaci elektrických ohradníků.

Zobrazit více

Odstraňování závad

  • Dříve než začnete považovat svůj přístroj za vadný, zkontrolujte, zda problém není způsoben nesprávným použitím nebo slabou baterií. Seznam možných závad je uveden v návodu, který je součástí každého balení našich výrobků.
  • Dále Vám doporučujeme projít naše Reklamační desatero, které Vám pomůže identifikovat možnou závadu. 
  • V případě, že nic z toho nepomůže, kontaktujte servisní oddělení nebo pošlete výrobek k našemu posouzení.
  • Kontakt servis tel.: +420 730 893 827 nebo e-mail reklamace@dogtrace.com.
Zobrazit více

RF technologie

Už léta se snažíme vyvíjet produkty, které vám ulehčí práci. Povedlo se nám přijít s celosvětově unikátním řešením, a to je Moderní Chytrá Farma s aplikací fencee Cloud. Vaše ohradníky lze ovládat a kontrolovat na dálku pomocí komunikace mezi generátory a centrálním zařízením probíhající přes bezplatnou rádiovou frekvenci.

Zobrazit více

Jak funguje elektrický ohradník?

Elektrický ohradník se skládá z elektrického generátoru a ohrazení vytyčeného sloupky a vodiči. Elektrický generátor zásobuje vedení ohradníku proudovými impulsy. Tyto impulsy jsou charakteristické vysokým napětím a velmi krátkým trváním (méně než 0,0003 sec.). Nicméně zásah elektrickým proudem je velmi nepříjemný a zvířata se učí rychle ohradník respektovat. Elektrický ohradník není jen fyzická, ale i psychická překážka.

Zobrazit více

Jak zjistit kvalitu RF signálu v dané oblasti?

Častým dotazem zákazníků před instalací našeho systému moderní chytré farmy je, zdali to bude fungovat, jestli se bude dobře šířit signál. Připravili jsme pro vás tento článek, který vám pomůže orientačně zjistit podmínky šíření radiofrekvenčního signálu na vaší farmě.

Zobrazit více

Jak uzemnit elektrický ohradník?

Zakoupili jste fencee elektrický ohradník a lámete si hlavu nad tím, jak ho uzemnit? Uzemnění elektrického ohradníku je jedním z klíčových procesů, na kterém závisí celková funkce zařízení. Doporučujeme mu proto věnovat zvýšenou pozornost. 

Zobrazit více

Jaké napětí má elektrický ohradník?

Elektrický ohradník funguje na principu uzavření elektrického obvodu mezi ohradníkovým vodičem a zemí. Pro správné fungování ohradníku je klíčové vysoké napětí, které vytváří elektrický generátor.

Aby byl ohradník účinný a překonal odpor zvířecí kůže, musíme v něm naměřit dostatečné napětí. Výše minimálního napětí se odvíjí od konkrétního zvířete. U citlivějších zvířat, jako jsou koně a psi, je potřeba naměřit napětí alespoň 2500 V. V případě méně citlivých zvířat se tato hodnota pohybuje okolo 3500 V. Mezi taková zvířata řadíme například kozy nebo ovce.

Zdroje fencee v režimu bez zatížení generují napětí v rozmezí 9000 – 12 000 V. Každý prvek v ohradě má ale svůj odpor, který hodnotu vytvořeného napětí snižuje.

Zobrazit více

Proč elektrický ohradník ztrácí napětí?

Nejčastější zdrojem ztráty napětí v elektrickém ohradníku bývá špatná instalace ohrady. Jestliže vašemu ohradníku s postupem vzdálenosti klesá napětí, zkontrolujte, zda jsou vaše vodiče ohradníků správně instalované a izolované od země. Dotýká-li se někde něčeho ohradníkové lanko, páska nebo síť, dochází tak ke ztrátě napětí. 

Ze zkušenosti instalace sítě bývá častou příčinou ztráty napětí v ohradníku opřená nevyužitá část sítě o strom, budovu nebo plot. Kvůli tomu ovšem uniká napětí do země a vodič tím pádem ztrácí své celkové napětí. Také nemusíte mít vždy ohradu v uzavřeném kruhu. Vyřešit to můžete buď zabodnutím nevyužité části do země a nechat volně stát, nebo její nevyužitou část instalujte dvojitě, tím se souběžně vrátíte.

Zobrazit více

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.