Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Průvodce výběrem a nákupem našich produktů

Jak vybrat správný generátor fencee?

Nevíte, jak se zorientovat v široké nabídce generátorů elektrického ohradníku? Důležité je zvážit nejen plánovanou délku instalace a druh zvířete, ale i mnoho dalších faktorů. Abychom vám proces výběru správného zdroje usnadnili, shrnuli jsme veškeré klíčové informace do komplexního článku.  

Zobrazit více

Jak vybrat vodiče elektrického ohradníku?

Vodiče patří mezi základní součásti elektrického ohradníku, jejich výběr se ale může zdát komplikovaný. Vybírat můžete z lanka, pásky nebo sítě.
Jak ale vybrat ten správný? Důležité je brát v potaz rozlohu pastviny a druh zvířete, který na ní chcete chovat. Při nákupu dbejte na tři základní faktory: vodivost, viditelnost a životnost.

Vodivost je dána fyzikálními vlastnostmi látky. Udává, jak daleko bude vodič schopný dopravit elektrické napětí. Mezi nejvodivější materiály, které využíváme, se řadí měď. V souvislosti s vodivostí věnujte pozornost také hodnotě odporu. Platí totiž, že čím vyšší odpor, tím nižší vodivost. Vodič s vysokým odporem proto nedoporučujeme používat na delší instalace (přes 2 km vodiče). Ohradě by jeho vlivem mohla hrozit úplná ztráta napětí. Viditelnost je klíčová pro rozpoznání ohrady zvířetem. Předchází se díky ní náhodným kontaktům a zvyšuje efektivitu ohrazení. 

Zobrazit více

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích