Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Základní instalace

Jak uzemnit elektrický ohradník?

Zakoupili jste fencee elektrický ohradník a lámete si hlavu nad tím, jak ho uzemnit? Uzemnění elektrického ohradníku je jedním z klíčových procesů, na kterém závisí celková funkce zařízení. Doporučujeme mu proto věnovat zvýšenou pozornost. 

Prvním krokem k perfektnímu uzemnění je kontrola všech potřebných komponentů elektrického ohradníku. Vybírat můžete z jednotlivých součástí ohradníku nebo z kompletních setů, které vám podstatně zjednoduší nákup.  Pokud si zvolíte set, pak je potřeba zhodnotit, jestli obsažené komponenty a počty vyhovují vašim potřebám a případně si některé prvky doobjednat, např. počet sloupků nebo delší vodič. Stejně tak můžete zvlášť dokoupit třeba zkoušečku, a to buď diodovou nebo digitální

Zobrazit více

Jak správně nastavit výšku ohradníku?

Už při přípravě stavby ohradníku je potřeba si rozmyslet, jak budou vedené vodiče a v jaké výšce budou instalovány. Výška jednotlivých vodičů souvisí především s výškou zvířete, které bude v ohradě pobývat nebo proti kterému se ohrada staví. Stejně jako při výběru vhodného generátoru pro konkrétní ohradu a zvíře je důležité vybrat vhodný vodič a správně jej instalovat. Pokud má být elektrický ohradník účinný a má překonat odpor zvířecí srsti, musíme na každém jeho místě naměřit dostatečné napětí.

Zobrazit více

Jak na montáž elektrického ohradníku kolem jezírka?

Ochraňte vaše jezírko nebo rybníček elektrickým ohradníkem před možnými predátory, jako jsou kočky a vydry. Doporučujeme zelené nižší sloupky, s nadzemní výškou 56 cm, které instalujte tak, aby přirozeně kopírovaly jezírko a přitom zajistily dostatečné napnutí vodiče. Z vodičů volíme zejména zelené lanko, které rovněž přispívá k diskrétnímu vzhledu v okolí jezírka. Vhodný je generátor s nižším výkonem okolo 0,3 až 2 J. Konkrétní výkon zvolte podle délky instalace a náročnosti porostu. Jestliže bude porost hustý a vysoký, tím silnější zvolte generátor. Podle porostu a druhu živočicha pak vhodně nastavte i výšku elektrického ohradníku. Využít můžete náš kompletní set proti vydře, který je ideální na montáž kolem ohradníku.

Zobrazit více

Jak instalovat vodiče elektrického ohradníku?

Vodiče jsou pro elektrický ohradník jednou ze základních součástí a podle tvaru je dělíme na lanka a pásky. Oblíbenou volbou pro ovce, králíky, psy a drůbež jsou také sítě.  

Ať už jako vodič zvolíte lanko nebo pásku, je nutné oddělit ho od země pomocí sloupků. Ty jsou vyrobeny buď z plastu, laminátu, kovu či dřeva. U branek a v rozích ohrady je třeba umístit pevné sloupky ze dřeva nebo kovu, abyste předešli případnému ohýbání. Pro bezpečný vstup do ohrady doporučujeme použít flexibilní vodiče pro bránu s izolovanou rukojetí a tahovou pružinou.
V případě, že zvolíte sloupky z vodivých materiálů, nelze vodič jen omotat okolo. K jeho instalaci v takovém případě použijte plastové izolátory, kterými zajistíte izolaci od země. Izolátory jsou vysoce odolné vůči povětrnostním podmínkám a UV záření. 

Zobrazit více

Jak správně instalovat elektrický ohradník?

Elektrický ohradník představuje fyzickou i psychickou překážku, která zabraňuje útěku zvířat z výběhu. Základ pro jeho fungování tvoří generátor, který vysílá do ohrady krátké a intenzivní proudové impulsy. Výběr vhodného zdroje impulsů je proto prvním krokem k úspěšnému zapojení zařízení.

Naše generátory nabízíme v několika modelových řadách, které nabízí různé funkce a jsou vhodné pro různá použití. Před koupí fencee generátoru dobře zvažte plánovanou délku oplocení, jeho umístění a druh chovaných zvířat. Od těchto kritérií se totiž odvíjí potřebná výkonnost zdroje. Dále promyslete, zda máte v místě plánované ohrady možnost připojit se k síti. Pokud ne nebo očekáváte od generátoru více, zvolte kombinované zdroje, které nabízí více praktických funkcí a možností, oproti základním síťovým generátorům. 

Zobrazit více

Jak na montáž bleskojistky elektrického ohradníku?

Ochraňte váš elektrický generátor před bouřkou pomocí kovové nebo plastové bleskojistky, která jednoduše svede přepětí do uzemnění elektrického ohradníku. Bouřka někdy způsobuje přepětí, které může po vodičích ohradníku následně poškodit i samotný generátor a může dojít k vážnému ohrožení lidí nebo zvířat. Stejně tak pozor na přepětí, které může přijít z bleskosvodu domu a elektrické sítě v domě. Proti tomu je vhodné se chránit přepěťovou zásuvkou.

Prvním krokem k montáži bleskojistky je určitě správná instalace ohradníku. Náležitě vaši ohradu uzemněte, aby nedošlo k úniku napětí, a dávejte si také pozor, jak vedete vaše vodiče elektrického ohradníku. Vedení ohrazení veďte skrze přepěťové ochranné zařízení, neboli bleskojistku. Tu připevněte k vnějšímu zdivu budovy prostřednictví nehořlavého materiálu. 

Zobrazit více

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích