Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Základní instalace

Nejčastější chyby při instalaci elektrického ohradníku

Na základě opakovaných dotazů našich zákazníků jsme se rozhodli sepsat seznam nejčastějších chyb při instalaci elektrických ohradníků.

Zobrazit více

Jak uzemnit elektrický ohradník?

Zakoupili jste fencee elektrický ohradník a lámete si hlavu nad tím, jak ho uzemnit? Uzemnění elektrického ohradníku je jedním z klíčových procesů, na kterém závisí celková funkce zařízení. Doporučujeme mu proto věnovat zvýšenou pozornost. 

Zobrazit více

Jak správně nastavit výšku elektrického ohradníku?

Už při přípravě stavby ohradníku je potřeba si rozmyslet, jak budou vedené vodiče a v jaké výšce budou instalovány. Výška jednotlivých vodičů souvisí především s výškou zvířete, které bude v ohradě pobývat nebo proti kterému se ohrada staví. Stejně jako při výběru vhodného generátoru pro konkrétní ohradu a zvíře je důležité vybrat vhodný vodič a správně jej instalovat. Pokud má být elektrický ohradník účinný a má překonat odpor zvířecí srsti, musíme na každém jeho místě naměřit dostatečné napětí.

Zobrazit více

Jak sestavit elektrickou ohradníkovou síť?

Právě jste rozbalili krabici s elektrickou sítí, ale nevíte jak správně postupovat při její instalaci? Nebo se chystáte na stavbu nové elektrické ohrady, kde plánujete použít mobilní elektrické sítě? Právě pro vás jsme přichystali článek, ve kterém si podrobně krok po kroku ukážeme, jak správně sestavit síť elektrického ohradníku. Na co si dát pozor a co je důležité ke spolehlivému provozu elektrické ohrady se sítí.

Zobrazit více

Jak na montáž elektrického ohradníku kolem jezírka?

Ochraňte vaše jezírko nebo rybníček elektrickým ohradníkem před možnými predátory, jako jsou kočky a vydry. Doporučujeme zelené nižší sloupky, s nadzemní výškou 56 cm, které instalujte tak, aby přirozeně kopírovaly jezírko a přitom zajistily dostatečné napnutí vodiče. Z vodičů volíme zejména zelené lanko, které rovněž přispívá k diskrétnímu vzhledu v okolí jezírka. Vhodný je generátor s nižším výkonem okolo 0,3 až 2 J. Konkrétní výkon zvolte podle délky instalace a náročnosti porostu. Jestliže bude porost hustý a vysoký, tím silnější zvolte generátor. Podle porostu a druhu živočicha pak vhodně nastavte i výšku elektrického ohradníku. Využít můžete náš kompletní set proti vydře, který je ideální na montáž kolem ohradníku.

Zobrazit více

Jak instalovat vodiče elektrického ohradníku?

Vodiče jsou pro elektrický ohradník jednou ze základních součástí a podle tvaru je dělíme na lanka a pásky. Oblíbenou volbou pro ovce, králíky, psy a drůbež jsou také sítě.  

Zobrazit více

Jak používat svorku pro měření kvality uzemnění a svorku s polovičním výkonem?

Zelená a žlutá výstupní svorka na výkonných generátorech fencee energy DUO ED a chytrých RF generátorech energy DUO RF EDX může být velikým přínosem při chovu zvířat. Pojďme si proto lépe popsat, jak tyto svorky správně připojovat a jaké přinášejí výhody pro vaše ohrady.

Zobrazit více

Jak správně instalovat elektrický ohradník?

Elektrický ohradník představuje fyzickou i psychickou překážku, která zabraňuje útěku zvířat z výběhu. Základ pro jeho fungování tvoří generátor, který vysílá do ohrady krátké a intenzivní proudové impulsy. Výběr vhodného zdroje impulsů je proto prvním krokem k úspěšnému zapojení zařízení.

Zobrazit více

Jak na montáž bleskojistky elektrického ohradníku?

Ochraňte váš elektrický generátor před bouřkou pomocí kovové nebo plastové bleskojistky, která jednoduše svede přepětí do uzemnění elektrického ohradníku. Bouřka někdy způsobuje přepětí, které může po vodičích ohradníku následně poškodit i samotný generátor a může dojít k vážnému ohrožení lidí nebo zvířat. Stejně tak pozor na přepětí, které může přijít z bleskosvodu domu a elektrické sítě v domě. Proti tomu je vhodné se chránit přepěťovou zásuvkou.

Zobrazit více

Jak na Plus-Minus vedení elektrického ohradníku?

Co to znamená Plus-Minus vedení vodičů elektrického ohradníku a k čemu se nejvíce používá? Plus-Minus vedení je tzv. bez zemnění, ve zkratce to znamená, že zvíře nemusí být v kontaktu se zemí, aby dostalo zásah elektrickým proudem. Nejčastěji se využívá v boji proti predátorům a škůdcům, jako jsou kuny nebo lasičky, které se snaží dostat do vašich obydlí, na střechy a půdy.

Zobrazit více

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.