Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Praktické rady k instalaci RF zařízení s anténou

Praktické rady k instalaci RF zařízení s anténou

Pokud se chystáte instalovat externí anténu za účelem zlepšení a zvýšení kvality a dosahu RF signálu, doporučujeme vám přečíst si pár následujících řádků. Sepsali jsme několik rad, jak správně instalovat externí anténu a zaručit tak její maximální výkon. 

Doporučené kroky před instalací externí antény

Prvním důležitým doporučením k instalaci je výběr vhodného místa, kde docílíme přímé viditelnosti mezi zařízeními. Pro dosažní co nejlepších výsledků je nejlepší variantou instalace antény na co nejvyšší místo, co nejvíce nad okolním terénem.

  • Před instalací zkontrolujte, že antény jsou dostatečně vysoko nad překážkami a nic nebrání v cestě signálu.
  • Dejte pozor na výšku stromů, kopců, budov nebo jiných objektů, které mohou stát v cestě mezi anténami a bránit šíření signálu.
  • Pokud není možné zajistit přímou viditelnosti mezi anténami, snažte se co nejvíce eliminovat případné překážky v cestě. Pro šíření RF signálu jsou nejhorší husté lesy a porosty typu remízků a křovin. Snažte se jim proto vyhnout.
  • Před konečnou fixací antén na vybrané místo zkontrolujte sílu signálu na displeji vašeho zařízení.

Radio Path – Prostor šíření signálu

Je oblast kolem pomyslné přímky mezi anténami, do které se radiové vlny šíří po opuštění antény. Pokuste se udržovat rádiovou cestu bez překážek, abyste předešli problémům s výpadky a zajistili tak kvalitní přenos signálu.

Na obrázku se správnou instalací jsou externí antény umístěny dostatečně nad horizontem (kopcem) a dosahují tak přímé viditelnosti. Signál se tak bude bez problému šířit a dosahovat kvalitního spojení.

U nevyhovující instalace je znázorněna situace, kdy se externí antény umístěné nízko pod horizontem nacházejí v tzv. radiovém stínu. Není zajištěna přímá viditelnost, proto se v tomto případě nedá očekávat plná kvalita přenosu signálu.

Finální montáž a instalace

Zkontrolujte, že místo které jste zvolili pro instalaci je co nejvíce vzdálené od okolních stožárů a antén. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme vyhnout se instalaci antény v místech poblíž okapových žlabů nebo kovových odtokových trubek, ty mohou způsobovat rušení. Důležité je také správné uchycení. Anténu montujte svisle, instalace pod úhlem nebo vodorovně může snižovat výkon. Pokuste se zajistit, aby instalované zařízení byly ve stejné rovině. Vyrovnány co nejvíce do středu signální dráhy.

Na obrázku názorně vidíte jak správně instalovat externí anténu.

  • Zajistěte, aby nebyl přívodní kabel k anténě jakkoliv zkroucen nebo zlomen. Takové poškození může být příčinou ztráty signálu.
  • Snažte se použít přiměřenou délku přívodního kabelu. Pokud nevyužijete celou délku, neomotávejte zbytek kolem žádných předmětů.
  • Přívodní kabel nechte volně viset a u země vytvořte okapovou smyčku. Tím zajistíte, že voda ani vlhkost po kabelu nevnikne do konektorů. 

Externí anténa pro RF zařízení k elektrickým ohradníkům - 2 m

Externí anténa s 2 m kabelem pro zlepšení signálu. Pro RF generátory fencee power DUO RF…

799 Kč s DPH Dočasně nedostupné
Detail produktu

Zobrazení kvality signálu na displeji

Na displeji centrálního zařízení FENCE GATEWAY nebo na dálkovém ovladači na první pohled zjistíte, jaká je kvalita RF spojení. Zobrazení silného a dostatečného signálu je informací, že spojení je kvalitní a zařízení bude fungovat bez problému. V případě zobrazení středního nebo slabého signálu doporučujeme zvolit lepší místo, kam umístíte vaše zařízení nebo externí anténu.

  • Berte prosím na vědomí, že síla a kvalita spojení mezi zařízeními bude vždy záležet na místních podmínkách a okolí.

Důležité upozornění

Na konec bychom rádi doplnili, že celá problematika šíření RF signálu je složitá a ovlivněná několika přírodními faktory. Proto nelze předem určit, zda bude spojení mezi zařízeními kvalitní a dostatečné. 

V případě, že přemýšlíte nad systémem chytré farmy a nejste si jistí, jak dobře se ve vašem místě bude signál šířit, můžete využít postup pro zjištění kvality signálu. Ten jsme pro vás sepsali do kompletního článku v poradně.

Častým dotazem zákazníků před instalací našeho systému moderní chytré farmy je, zdali to bude fungovat, jestli se bude dobře šířit signál. Připravili jsme pro vás tento článek, který vám pomůže orientačně zjistit podmínky šíření radiofrekvenčního signálu na vaší farmě.

Přejít na článek

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.