Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Jak vybrat správný zdroj pro elektrický ohradník fencee

Generátor neboli zdroj elektrického ohradníku slouží k tvorbě elektrického napětí. Patří mezi základní součásti zapojení a jeho výběr je proto prvním krokem ke správnému fungování ohrady. Před koupí generátoru je důležité zvážit zejména druh zvířete, které se bude v ohradě pohybovat nebo proti kterému se ohrada staví. Pro citlivá zvířata (např. hříbata či telata) zvolte slabší zdroje o výkonu 1–3 J. Naopak méně citlivá zvířata, jako jsou kozy a ovce, potřebují kvůli své husté srsti výkonnější zdroje. 

Abychom vám výběr vhodného generátoru usnadnili, vytvořili jsme praktickou matici zohledňující všechny klíčové faktory. Stačí vědět přibližnou délku instalace v kilometrech nebo hektarech a druh zvířete, pro které (či proti kterému) bude elektrický ohradník určen. Obecně platí, že čím delší ohrada nebo náročnější terén, tím výkonnější zdroj je potřeba. V potaz ale nezapomeňte vzít ani další okolnosti, jako např. kvalitu uzemnění, vlastnosti vodičů, otrlost zvířat a způsob napájení generátoru. Pokud se v blízkosti nachází zásuvka, postačí vám síťové generátory. Naopak kombinované generátory lze napájet ze sítě i běžnou baterií (12 V), kterou můžete zároveň využít jako záložní zdroj při výpadku proudu.

Jaké zdroje elektrického ohradníku nabízíme?

Vybírat můžete z našich zdrojů pro elektrický ohradník dle druhu zvířete, pro které je ohrada určena, ale také podle způsobu napájení, nebo podle rozdělení do modelových řad:

Síťové generátory elektrického ohradníku mini M

Řada fencee mini M je vhodná zejména pro citlivá zvířata (kočky, psi a koně) nebo jako ochrana proti drobným predátorům. Jedná se o síťové generátory, tudíž je nutné mít v okolí zapojení přístup k zásuvce. Velkou výhodou řady mini M je její snadná instalace a minimální náklady na provoz. Představuje pohodlné, odolné a ekonomicky nenáročné řešení oplocení vašich pozemků.

Generátor fencee mini M02 byl navržen speciálně pro krátké ohrady do 2 km. Využít jej můžete jak k omezení pohybu menších domácích zvířat, tak proti kunám, vydrám či lasicím. Trápí vás opakované návštěvy kuny v motoru auta? Přečtěte si naše tipy, díky kterým se kuny v autě zbavíte rychle a efektivně

Síťové zdroje elektrické ohrady power P

Univerzální generátory fencee power P budou skvělou volbou pro každou situaci! Jsou vhodné pro citlivá i méně citlivá zvířata (koně, skot, ovce, kozy, drůbež) či jako ochrana před zvěří. Mezi hlavní benefity generátorů fencee power P řadíme cenovou dostupnost, nízkou spotřebu a bezpečnostní technologii SafeShock, jež umožňuje snížit výstupní napětí. Napájení probíhá opět ze sítě, a tak nezapomeňte zajistit přístup k zásuvce v okolí zapojení. Délka instalace se u řady power P pohybuje v rozmezí 10–38 km. Přečtěte si o funkcích a vlastnostech zdrojů fencee power P více.

Kombinované generátory elektrické ohrady power DUO PD

Kombinované zdroje pro elektrický ohradník z řady power DUO PD potěší zejména svým výkonem a spolehlivostí. Jsou vhodné pro všechna zvířata a nabízí instalaci až do 70 km. Napájet je můžete nejen ze sítě pomocí adaptéru (230 V), ale i z běžné baterie (12 V). Baterii můžete využít také jako záložní zdroj. Mezi benefity řady power DUO PD patří například automatická optimalizace provozu, nízká spotřeba a možnost regulace výkonu. 

Další předností jsou LED kontrolky a funkce BARGRAF, které slouží k zobrazení provozu, měření napětí a signalizaci případné poruchy ohradníku. Bargraf se skládá z šesti LED kontrolek – dvou červených, dvou žlutých a dvou zelených. Dle konkrétní indikované pozice pak snadno zjistíte aktuální hodnotu napětí. Popis konkrétních indikačních stavů a rozmezí si můžete prohlédnout v následujícím schématu, které nebude chybět ani v návodu k vašemu generátoru. 

Kombinované zdroje elektrického ohradníku power DUO RF PDX 

Řadu fencee power DUO RF PDX tvoří 6 modelů. Ty se vyznačují výkonem v rozmezí 1–7 J a délkou instalace od 8 do 70 km. Jsou vhodné pro citlivá i méně citlivá zvířata jako jsou koně, skot, ovce, kozy a drůbež. Poslouží ale i proti lesní zvěři či drobným škůdcům. Opět se jedná o kombinované zdroje, které oceníte zejména v místech bez přístupu k elektřině. 

Velkou výhodou a současně hlavním rozdílem oproti řadě power DUO PD je možnost dálkového ovládání až na vzdálenost 10 km. Přenos signálu mezi generátorem a ovladačem zajišťují RF technologie neboli rádiové frekvence. V případě potřeby lze dokoupit externí anténu, která tento přenos posílí. Ke kontrole vaší ohrady odkudkoli na světě budete potřebovat centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY, naši aplikaci fencee Cloud a mobilní telefon / počítač s připojením k internetu. Zdrojům pro elektrický ohradník power DUO RF PDX nechybí LED kontrolky ani funkce BARGRAF, díky kterým budete mít neustále přehled nad provozem generátoru.

Kombinované generátory elektrického ohradníku energy DUO ED

Výkonné zdroje fencee energy DUO ED jsou určené zejména pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady. Zvýšený výkon až 15 J zajistí dostatečné napětí a maximální účinnost i v náročných podmínkách, a tak budou ideální volbou například pro ohrady prorostlé trávou. Jedná se o kombinované zdroje s možnou instalací až do 120 km, které lze použít pro všechna zvířata včetně mláďat. Ani u této řady nechybí funkce BARGRAF a LED kontrolky. Generátory energy DUO ED navíc disponují žlutou svorkou, díky které můžete v nižších částech ohrady trvale snížit výkon. 

Kombinované zdroje elektrické ohrady energy DUO RF EDX 

Oblíbená generace zdrojů fencee energy DUO EF EDX láká na zvýšený výkon 8–15 J a možnou délku zapojení až 120 km. Je vhodná pro všechna zvířata včetně mláďat a může sloužit také jako ochrana před predátory či škůdci (divoká prasata, lesní zvěř). Vedle žluté svorky se sníženým výkonem tato řada navíc nabízí zelenou výstupní svorku pro kontrolu kvality uzemnění. O tom, jak používat různé druhy svorek, si můžete přečíst v našem dalším článku.

Velkou výhodou generátorů energy DUO RF EDX je funkce dálkového ovládání. K ovládání vašich ohrad odkudkoli na světě vám postačí internetové připojení, mobilní telefon / počítač a naše aplikace fencee Cloud. K připojení do Cloudu je také nutné centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100. Nepotřebujete žádnou SIM kartu. Systém Moderní chytré farmy vám významně usnadní péči o vaši ohradu a ušetří čas. 

Stále si nevíte rady? 

Máte-li jakékoli nejasnosti (nejen) ohledně výběru zdroje pro elektrický ohradník, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím live-chatu s našimi technickými poradci, telefonicky či e-mailem. Rádi vám poradíme. Spoustu tipů naleznete také v naší rubrice o výběru elektrického ohradníku pro konkrétní zvíře nebo si můžete přečíst recenze a zkušenosti našich zákazníků. V neposlední řadě vám může být nápomocná následující tabulka, do které jsme shrnuli veškeré důležité hodnoty pro určení adekvátní délky ohrady.

Rozloha  Délka ohrady 100 ha 4 000 m
1 ha (10 000 m²)  400 m 150 ha 4 898 m
10 ha  1 264 m 200 ha 5 656 m
20 ha  1 789 m 500 ha 8 944 m
50 ha  2 826 m 1 000 ha 12 650 m

 

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.