Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Jak vybrat a sestavit elektrický ohradník pro psy?

Jak vybrat a sestavit elektrický ohradník pro psy?

Máte doma psa, který často utíká ze zahrady nebo ve vaší nepřítomnosti pustoší vše, co mu přijde pod čumák? Máme pro vás řešení. Elektrický ohradník pro psy představuje psychickou i fyzickou překážku, pomocí které vašemu čtyřnohému příteli vymezíte prostor pro bezpečný a volný pohyb nebo mu zabráníte v nežádoucí činnosti. Pokud se pes pokusí ohrazení překonat, dostane krátký elektrický impulz, který má vzhledem ke své nízké intenzitě pouze odstrašující funkci. Správně zapojený elektrický ohradník je bezpečný nejen pro zvířata, ale i osoby pohybující se v jeho okolí. 

Velkou výhodou elektrického ohradníku pro psy je variabilita jeho použití. Je totiž jen na vás, zda ho využijete jako zábranu před opakovanými útěky, k ochraně vašeho psa před jinými zvířaty nebo třeba k oplocení ovocných či zeleninových záhonů a zasazených stromků. Přesvědčte se o širokých možnostech využití elektrického ohradníku pro psy v recenzi našeho zákazníka, který jej použil k zamezení přístupu ke slepicím. V rámci naší nabídky si můžete vybrat elektrický ohradník pro mnoho dalších zvířat, jako např. kočky, králíky nebo drůbež. Abychom vám usnadnili proces výběru a následného sestavení elektrického ohradníku pro psy, připravili jsme si pro vás přehled těch nejdůležitějších informací a tipů.

Základní kritéria výběru elektrického ohradníku pro psy

Před nákupem elektrického ohradníku je potřeba mít jasno hned v několika základních otázkách. V prvé řadě musíte vědět, pro jakého psa bude ohrada primárně určena. Zatímco drobnému jorkšírovi postačí k odstrašení slabý impuls, bernardýn by jej ani nemusel zaznamenat a vyžaduje proto výraznější upozornění, se kterým se zároveň pojí silnější zdroj napětí. Důležitou roli ale nehraje pouze velikost a hmotnost psa. Každý chovatel, který zvažuje koupi elektrického ohradníku, by měl svého psa dobře znát a být schopen předpovědět, jak reaguje na nepříjemné podněty. Povaha psa má zásadní vliv nejen na nastavení intenzity impulzů, ale i celkovou efektivitu zařízení. Pamatujte, že než elektrický ohradník uvedete do provozu, musí s ním být pes důkladně a s dostatečným předstihem seznámen

Představu byste dále měli mít o technických záležitostech jako je např. terén, do kterého chcete elektrický ohradník pro psy instalovat, a jeho plánované rozměry. Platí totiž obecné pravidlo, že čím delší ohrada a hustší vegetace, tím silnější zdroj bude k optimálnímu fungování elektrického ohradníku potřeba. V neposlední řadě zvažte, jak je na tom vámi zvolená oblast s přístupem ke zdroji elektrického proudu. Pokud máte v okolí zapojení elektrický proud k dispozici, využijte naše síťové generátory, v opačném případě pro vás budou ideální volbou zdroje kombinované

Jaký zdroj je vhodný pro elektrický ohradník pro psy

V rámci naší nabídky si můžete vybrat zdroj pro elektrický ohradník podle zvířete anebo podle modelové řady. Podívejte se, které generátory jsou svým výkonem, vlastnostmi a funkcemi nejlepší volbou k elektrickému ohradníku pro psy. Oblíbeným a velice praktickým řešením jsou také kompletní sety ohradníků pro psy.

Generátory fencee mini M jsou generátory speciálně vyvinuté pro menší a citlivá zvířata. Využít je můžete nejen pro dospělé psy, ale i štěňata. Nabízí výkon v rozmezí 0,2–1 J a možnou délku instalace až 9 km. Modely fencee mini M03, M06 i M10 jsou vhodné pro instalace s délkou 1–5 km. Budete-li elektrický ohradník pro psy instalovat v oblasti s nízkým porostem, postačí vám model fencee mini M06 na instalace s délkou až 10 km a fencee mini M10 dokonce na ohrady, jejichž obvod přesahuje 10 km. Velkou výhodou všech generátorů z řady fencee mini M je cenová dostupnost.

Generátory fencee power P představují praktické a univerzální řešení s výkonem 1–4 J. Jde o síťové generátory, které jsou vhodné pro instalaci základních elektrických ohradníků s délkou až 38 km. Vyjímají se svou cenovou dostupností, nízkou spotřebou a bezpečnostní technologií SafeShock, která umožňuje snížit výstupní napětí. Pro ohrazení v oblasti se středním porostem a maximální délkou 10 km doporučujeme generátor fencee power P10, potřebujete-li ohradit více než 10 km, zvolte model fencee power P20.

Generátory fencee power DUO PD jsou univerzálně použitelné kombinované generátory s výkonem 1–7 J. Napájení těchto generátorů je možné jak pomocí adaptéru ze sítě (230 V), tak i z běžné autobaterie (12 V), což oceníte zejména v místech, kde není elektřina. Autobaterii můžete použít také jako záložní zdroj. Velkým benefitem je přítomnost kontrolek na přední straně generátoru, díky kterým budete mít přehled o parametrech ohradníku jako je provoz zdroje, měření napětí na ohradě nebo signalizace případné poruchy na ohradníku. Automaticky optimalizují provoz při velmi nízké spotřebě a co víc, umožňují přepínat výkon. Např. generátor fencee power DUO PD10 disponuje výstupním výkonem 1 J. Budete-li ho využívat jako zdroj elektrického ohradníku pro psa, můžete jej snížit na optimálních 0,5 J. Sháníte-li generátor pro ohradu s obvodem do 10 km při středním porostu, bude pro vás správnou volbou právě model fencee power DUO PD10, s rozlehlejšími ohradníky pro psy v oblasti se středním porostem si poradí generátor fencee power DUO PD20.

Generátory fencee power DUO RF PDX jsou univerzální kombinované zdroje pro elektrický ohradník. Disponují možností redukce výstupní energie na 50 % a dálkovým ovládáním. Díky LED kontrolkám a BARGRAFU na přední straně zdroje budete mít přehled nad provozem generátoru, napětím na ohradě nebo případnou poruchou na ohradníku. Pokud se v oblasti, kam chcete instalovat elektrický ohradník pro psy, potýkáte s vysokým porostem, bude pro vás jasnou volbou generátor fencee DUO RF PDX10 (do 10 km) či fencee DUO RF PDX20 (nad 10 km).

Hlavním benefitem generátorů řady fencee power DUO RF PDX je výše zmíněná možnost dálkového ovládání na vzdálenost až 10 km. Pro zvýšení dosahu signálu na 30 km lze použít externí anténu. Jedním ovladačem můžete ovládat až šest různých generátorů a jeden generátor lze ovládat až třemi ovladači. Dálkový přenos signálu funguje pomocí RF technologie – rádiové frekvence. Generátory lze vzdáleně ovládat také prostřednictvím zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100, a to pomocí mobilního telefonu přes aplikaci fencee Cloud nebo z webového rozhraní. Nepotřebujete žádnou SIM kartu. Díky této funkci můžete generátory ovládat z jakéhokoli místa s přístupem k internetu.

Kompletní sety elektrického ohradníku pro psy

K dlouhodobě nejoblíbenějším řešením našich zákazníků patří kompletní sety elektrických ohradníků, které obsahují veškeré základní komponenty, které budete k základnímu sestavení elektrického ohradníku potřebovat. Vybrat si můžete ze setu se síťovým generátorem (lanko 100 m), kombinovaným DUO generátorem (páska 200 m) nebo i RF kombinovaným zdrojem s dálkovým ovládáním. Sháníte-li pouze dočasné ohrazení, bude pro vás perfektním řešením set elektrického ohradníku pro psa s mobilní sítí, naopak sety elektrického ohradníku s plastovými tyčkami se hodí pro ohrady trvalého rázu.

Přejít rovnou k produktům Vyberte si z praktických kompletních sad elektrického ohradníku pro malé i velké psy. Elektrický ohradník skvěle poslouží k vymezení prostoru pro často utíkající psy nebo vaše štěňata. Ohradník lze použít také, jako ochranu vašich pozemků, zahrad a záhonků před toulavými psy. Vybírat můžete z kompletních setů s kombinovaným nebo síťovým generátorem, podle potřeby a…

Přejít do kategorie

Návod k sestavení elektrického ohradníku pro psy

Prvním krokem, který je na cestě k sestavení elektrického ohradníku potřeba učinit, je výběr vhodného vodiče. Pro psy jsou ideální volbou ohradníkové sítě, jelikož jsou mobilní, flexibilní a velice jednoduché na zprovoznění. Využít ale můžete i pásky nebo lanka. Pro bližší charakteristiku jednotlivých druhů vodičů neváhejte navštívit naši Poradnu. 
Dalším důležitým aspektem je nastavení ideální výšky elektrického ohradníku. Pokud máte malého psa, natáhněte 3 řady vodičů ve výšce 10 cm, 25 cm a 50 cm. V případě instalace elektrického ohradníku pro velké plemeno doporučujeme vodiče natáhnout ve výšce 25 cm, 50 cm, 80 cm. Aby byla ohrada stabilní, bude potřeba vodiče upevnit. K tomu vám poslouží plastové sloupky, které by u lanek měly být rozmístěny 3–7 m od sebe a u ohradníkových sítí cca 2,5 m od sebe. Při instalaci sloupků je ale vždy potřeba zohlednit místní podmínky. Zvažte proto nejen estetické, ale i funkční hledisko. Pro lepší představu o procesu sestavení elektrického ohradníku jsme si pro vás připravili názorné video.

Chytré elektrické ohradníky pro psy fencee

Abychom vám péči o elektrické ohradníky co nejvíce usnadnili, vyvinuli jsme unikátní systém Moderní chytré farmy, díky kterému budete moci své ohrady kontrolovat odkudkoli na světě. K ovládání elektrického ohradníku na dálku slouží produkty fencee SMART FARMING. V rámci naší nabídky generátorů si můžete vybrat model power DUO RF PDX10 nebo power DUO RF PDX20. Dále budete potřebovat centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100, internetové připojení, mobilní telefon nebo počítač a aplikaci fencee Cloud. Velice užitečným zařízením pro vás bude i Monitor MX10, který hlídá kritická místa, měří napětí a okamžitě informuje o jeho poklesu pod stanovený limit. 

Systém moderní chytré farmy vám ušetří nejen čas, ale i náklady. Funguje bez SIM karty a aplikace fencee Cloud je zcela zdarma. Mějte o fungování zapojení neustálý přehled bez zbytečného běhání kolem ohrady. Více informací o pohodlném ovládání elektrických ohradníků fencee zjistíte v našem dalším blogovém článku nebo si můžete přečíst zkušenost našeho zákazníka

fencee Cloud
1 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX10
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX10

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 3 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 40 - 100 mA
3 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
1 J
Set elektrického ohradníku chytrá farma - RF zdroj s ovladačem 1 J - centrální WiFi Gateway
SLEVA 15% s kódem LETO15

Set elektrického ohradníku Chytrá Farma - RF zdroj s ovladačem 1 J - WiFi Gateway - Ovládání telefonem

Spotřeba zdroje na 230 V: 3 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 40 - 100 mA
Výstupní energie: 1 J
8 999 Kč
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee mini M03
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zdroj pro elektrický ohradník fencee mini M03

Zdroj napájení: 230 V ~
Spotřeba zdroje na 230 V: 1 W
Vstupní energie: 0,4 J
1 399 Kč
Skladem
Detail produktu
Dárek zdarma
2 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee power P20
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zdroj pro elektrický ohradník fencee power P20

Zdroj napájení: 230 V ~
Spotřeba zdroje na 230 V: 4 W
Vstupní energie: 2,6 J
1 899 Kč
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Set BASIC pes-kočka, pro instalaci do 100 m
SLEVA 15% s kódem LETO15

Set elektrického ohradníku pro psy, kočky, králíky, drůbež - síťový zdroj - lanko 100 m

Zdroj napájení: 230 V ~
Spotřeba zdroje na 230 V: 1 W
Výstupní energie: 0,3 J
2 199 Kč
Skladem
Detail produktu
0,3 J
Set elektrického ohradníku na zahradu pro psa, kočku, králíka - síťový zdroj - lanko 100 m
SLEVA 15% s kódem LETO15

Set elektrického ohradníku na zahradu pro psa, kočku, králíka - síťový zdroj - lanko 100 m

Zdroj napájení: 230 V ~
Spotřeba zdroje na 230 V: 1 W
Výstupní energie: 0,3 J
2 249 Kč
Skladem
Detail produktu
Vytipováno celkem 6 produktů

Potřebné příslušenství k instalaci elektrického ohradníku pro psy

Pro správné a bezpečné sestavení elektrického ohradníku dbejte také na kvalitní příslušenství. Podívejte se, co vše vám při instalaci přijde vhod:

DIN lišta fencee pro uchycení generátoru, 80 mm
SLEVA 15% s kódem LETO15

DIN lišta pro uchycení generátoru elektrického ohradníku, 80 mm

Hmotnost: 0,2 kg
Délka: 80 mm
199 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Bleskojistka kovová, pro ochranu generátoru elektrického ohradníku
SLEVA 15% s kódem LETO15
Zkoušečka diodová 12 kV se zemněním
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zkoušečka pro elektrické ohradníky diodová 12 kV, se zemněním

Hmotnost: 120 g
Napětí: 12 kV
249 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Zkoušečka digitální 12 kV se zemněním
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zkoušečka pro elektrické ohradníky digitální 12 kV, se zemněním

Hmotnost: 230 g
Napětí: 12 kV
749 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Vchodová branka k elektrické ohradníkové síti, 105 cm
SLEVA 15% s kódem LETO15

Vchodová branka k elektrické ohradníkové síti, výška 105 cm, šířka 86 cm, dvojitý hrot

Výška: 105 cm
Hmotnost: 3,9 kg
Šířka: 86 cm
1 799 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Anténa externí 10 m pro RF zařízení
SLEVA 15% s kódem LETO15

Externí anténa pro RF zařízení k elektrickým ohradníkům - 10 m

Vysílací frekvence: 869,525 MHz
Hmotnost: 0,3 kg
1 299 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Kabel připojovací 100 cm
SLEVA 15% s kódem LETO15

Kabel červený připojovací pro elektrický ohradník - 100 cm

Délka: 1 m
Hmotnost: 0,10 kg
59 Kč
Skladem více než 5 ks
Detail produktu
Vytipováno celkem 7 produktů

V případě jakýchkoli nejasností nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím live-chatu s technickými poradci, e-mailové adresy info@fencee.cz nebo telefonního čísla +420 730 893 828. Rádi vám poradíme. Mnoho dalších zajímavých informací si můžete přečíst v naší poradně či blogové rubrice Zkušenosti zákazníků. V neposlední řadě doporučujeme navštívit stránky naší sesterské firmy Dogtrace, která se kromě výroby neviditelných plotů pro psy specializuje na výcvikové, protištěkací a GPS obojky. Zjistěte, které řešení bude pro vás a vašeho psa to pravé v článku srovnávajícím elektrický ohradník a neviditelný plot pro psy

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.