Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Generátor elektrického ohradníku nebo elektronický neviditelný plot?

Generátor elektrického ohradníku nebo elektronický neviditelný plot?

Elektrický ohradník i neviditelný plot slouží k vymezení prostoru, jeho zabezpečení či zamezení průchodu.

Srovnání neviditelného plotu d-fence a elektrického ohradníku fencee

Neviditelný plot je využíván převážně majiteli psů, aby zabránili útěku psa mimo povolený prostor. Skládá se z vysílacího generátoru, přijímače (obojku), anténního drátu, který pro správnou funkci plotu musí být veden v uzavřené smyčce. V okolí anténního drátu jsou nastaveny zóny a v případě, že se pes přiblíží k této vymezené hranici, je nejprve upozorněn zvukovým signálem a následně usměrněn korekčním impulsem. Pes se velice rychle naučí pohybovat pouze na vymezené ploše. Neviditelný plot je ideální k ohraničení vlastního pozemku, korekční impuls vnímá pouze nositel obojku, nemůže se stát, že by zasáhl někoho jiného, je tedy bezpečný i pro rodiny s malými dětmi.

https://www.dogtrace.com/cs/m-12-neviditelne-ploty

Model neviditelného plotu

Elektronický ohradník se na rozdíl od neviditelného plotu hodí pro téměř všechny druhy zvířat, jak zemědělských, tak i domácích. Je možné jej uzpůsobit přesně dle požadavků uživatele. Skládá se z el.  generátoru, sloupků, vodiče a zemnící tyče.  Zvířata nemají žádný přijímač, korekční impuls je přenášen přímým dotekem vodiče se zvířetem. Je důležité zvolit správnou sílu generátoru vzhledem k druhu zvířete, porostu vegetace a terénu. Z vodičů je možné volit mezi lankem, páskou a sítí.  El. ohradník slouží, jak k zajištění bezpečnosti zvířat uvnitř hrazení, tak i k ochraně pozemku před vlivy zvenčí. Můžete jej tedy využít, jak například k udržení dobytka na pastvě, tak i k zabezpečení zahrádky před zvěří či škůdci. Veřejně přístupné elektrické hrazení musí být označeny výstražnými tabulkami.

https://www.fencee.cz/

Model elektronického ohradníku

Obě možnosti představují moderní vysoce efektivní systém, který umožňuje jednoduše a rychle vymezit hranice konkrétního prostoru. Každé zvíře rychle pochopí, k čemu je systém určen, což Vám nejen zjednoduší život, ale především pomůže ochránit Váš majetek.

 

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích