Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Neviditelný plot nebo elektrický ohradník? Poradíme vám s vhodným výběrem

Elektronický neviditelný plot slouží stejně jako elektrický ohradník k vymezení a zabezpečení určitého prostoru. Mezi zařízeními ale existují zásadní rozdíly, které najdeme zejména v oblasti jejich využití. 

Elektrický ohradník 

Elektrický ohradník funguje na principu uzavření elektrického obvodu mezi ohradníkovým vodičem a zemí. Tvoří ho elektrický generátor neboli zdroj impulsů, sloupky, zemnící tyče a vodiče. Aby ohradník správně fungoval, musíte zajistit perfektní uzemnění a udržovat v obvodu napětí alespoň 2 500 V. V případě kontaktu dostane zvíře nepříjemný elektrický šok, který ho odradí od případného překonávání ohrazení. Nemusíte se bát, jde o bezpečné, ač pocitově nepříjemné upozornění. Elektrický ohradník chrání nejen zvířata uvnitř pozemku, ale i pozemek sám o sobě před různými vnějšími vlivy a predátory. Jde o univerzální zařízení, které je vhodné pro zvířata domácí i hospodářská. Je však potřeba zvolit vhodný zdroj pro elektrický ohradník, který bude určený právě pro vaše zvířata.

Elektronický neviditelný plot

Elektronický neviditelný plot je další varianta, jak zabránit útěku vašeho psa. Trápí-li vás opakované útěky vašeho mazlíčka, nebo před ním jen chcete ochránit určitou oblast zahrady (např. záhony, dětské hřiště, bazén), neviditelný plot bude správnou volbou. Představuje efektivní a bezpečný systém, díky kterému se zvíře rychle naučí respektovat vámi zvolené hranice. Základ pro jeho fungování tvoří vysílací generátor, přijímač (obojek) a anténní drát, který musí být veden v uzavřené smyčce. Dále je potřeba nastavit v okolí anténního drátu libovolné zóny. V případě, že se pes přiblíží k jejich hranici, bude nejprve upozorněn zvukovým signálem a následně usměrněn korekčním impulsem. Máte-li děti, o jejich bezpečnost se s neviditelným plotem nemusíte bát. Korekční impuls vnímá jen nositel obojku, a tak se nemůže stát, že by zasáhl někoho jiného. 

Instalece neviditelného plotu d-fence od značky Dogtrace

Rozdíly neviditelného plotu a elektrického ohradníku

Velkou výhodou neviditelných plotů je jejich variabilita. Využijete je totiž i na místech, kde byste s běžným plotem nepochodili. Vhodný je také pro chovatele, kteří se psy často cestují nebo mění dispozice pozemku. Ve volné přírodě navíc oceníte možnost napájení plotu ze záložního zdroje. Nevýhodou zůstává fakt, že psa neochrání před predátory, např. pokud bydlíte u lesa. Oproti elektrickému ohradníku počítejte také s o něco vyššími pořizovacími náklady. Neviditelný plot je cílený na konkrétní zvíře. Naopak elektrický ohradník bude působit na každého.

Dalším zásadním rozdílem elektrického ohradníku a neviditelného plotu je viditelnost. Zatímco elektrický ohradník může působit neesteticky, neviditelného plotu si na pohled nevšimnete. Myslete ale na to, že co se z jednoho úhlu pohledu zdá jako výhoda, z druhého může být přesným opakem. U neviditelného plotu zvíře obtížněji rozpoznává původ impulzů, bude proto nutné věnovat se delší dobu nácviku. Obecně se dá říct, že je neviditelný typ hrazení náročný zejména na trpělivost a spolupráci zvířete s člověkem. Jedině dostatečným nácvikem totiž předejdete zmatení zvířete a zajistíte, že si na neviditelný plot zvykne a bude ho respektovat. Při výběru vám může být nápomocné i následující schéma, které jsme pro vás vytvořili.

Generátor elektrického ohradníku fencee a neviditelný plot d-fence Dogtrace

Porovnání neviditelného plotu D-fence od značky Dogtrace a elektrického ohradníku od značky fencee

fencee & Dogtrace

Věříme, že s fencee produkty neuděláte krok vedle. Díky našemu systému moderní chytré farmy můžete své ohrady ovládat dokonce odkudkoli na světě. Stačí si stáhnout naši aplikaci fencee Cloud a mít telefon/počítač s připojením k internetu. 

Zvolíte-li neviditelný plot, vřele doporučujeme naši sesterskou značku Dogtrace. V obou případech získáte moderní a spolehlivý systém, který bude bezpečně a efektivně chránit vámi vymezené území. 

Stále si nevíte rady?

Pokud máte jakékoliv doplňující dotazy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. Rádi vám s výběrem poradíme individuálně.

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.