Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nejčastěji se ptáte strana 2 z 3

Jak vybrat vodiče elektrického ohradníku?

Vodiče patří mezi základní součásti elektrického ohradníku, jejich výběr se ale může zdát komplikovaný. Vybírat můžete z lanka, pásky nebo sítě.
Jak ale vybrat ten správný? Důležité je brát v potaz rozlohu pastviny a druh zvířete, který na ní chcete chovat. Při nákupu dbejte na tři základní faktory: vodivost, viditelnost a životnost.

Vodivost je dána fyzikálními vlastnostmi látky. Udává, jak daleko bude vodič schopný dopravit elektrické napětí. Mezi nejvodivější materiály, které využíváme, se řadí měď. V souvislosti s vodivostí věnujte pozornost také hodnotě odporu. Platí totiž, že čím vyšší odpor, tím nižší vodivost. Vodič s vysokým odporem proto nedoporučujeme používat na delší instalace (přes 2 km vodiče). Ohradě by jeho vlivem mohla hrozit úplná ztráta napětí. Viditelnost je klíčová pro rozpoznání ohrady zvířetem. Předchází se díky ní náhodným kontaktům a zvyšuje efektivitu ohrazení. 

Zobrazit více

Aplikace fencee Cloud

Snili jste někdy o tom, že byste vaše elektrické ohradníky dokázali zkontrolovat i z vašeho gauče a nemuseli tak nikam chodit? Pak pro vás máme skvělou zprávu! Propracovaná aplikace s mnoha funkcemi je tu. Ovládejte ohradník mobilním telefonem nebo přes webové rozhraní.

Zobrazit více

Servis produktů

Našim zákazníkům se snažíme vždy poskytnout okamžité vyřešení technických problémů, rádi vám odpovíme na dotazy týkající se instalace, používání a údržby všech typů produktů značky fencee.

Dříve, než budete považovat zařízení za vadné, postupujte nejprve podle Návodu k použití a Seznamu možných závad. V případě, že informace poskytnutá v návodech nebo na našich webových stránkách není dostačující, kontaktujte naše Reklamační oddělení

Zobrazit více

10 zásad pro správnou funkčnost elektrického ohradníku

Tyto zásady byste měli dodržet, pokud chcete mít bezpečně fungující elektrický ohradník. 

  1. Kvalitní generátor fencee s vhodnou sílou impulsu.
  2. Ohrazení udržujte čisté, bez porostů jako je tráva, keře a větve. V opačném případě dochází ke „stahování“ impulsů do země, a tím ke snížení účinnosti ohrazení a nadměrné spotřebě baterie (obzvlášť u bateriových typů).
  3. Zajistěte perfektní uzemnění. Minimálně 1 m hluboko, příp. na několika místech. Je vhodné vybrat co nejvlhčí stanoviště – zvyšuje se vodivost. Použijte nerezavý, dobře vodivý kov. Zabezpečte vodivé propojení mezi zemnícími tyčemi navzájem a mezi vlastním zdrojem impulsů včetně kontaktů na přístroji.
Zobrazit více

Generátor elektrického ohradníku nebo elektronický neviditelný plot?

Elektronický neviditelný plot i elektrický ohradník slouží k vymezení a zabezpečení určitého prostoru. Mezi těmito zařízeními existují zásadní rozdíly a my vám prozrádíme, jaké to jsou.

Zobrazit více

Jak správně nastavit výšku elektrického ohradníku?

Už při přípravě stavby ohradníku je potřeba si rozmyslet, jak budou vedené vodiče a v jaké výšce budou instalovány. Výška jednotlivých vodičů souvisí především s výškou zvířete, které bude v ohradě pobývat nebo proti kterému se ohrada staví. Stejně jako při výběru vhodného generátoru pro konkrétní ohradu a zvíře je důležité vybrat vhodný vodič a správně jej instalovat. Pokud má být elektrický ohradník účinný a má překonat odpor zvířecí srsti, musíme na každém jeho místě naměřit dostatečné napětí.

Zobrazit více

Jak sestavit elektrickou ohradníkovou síť?

Právě jste rozbalili krabici s elektrickou sítí, ale nevíte jak správně postupovat při její instalaci? Nebo se chystáte na stavbu nové elektrické ohrady, kde plánujete použít mobilní elektrické sítě? Právě pro vás jsme přichystali článek, ve kterém si podrobně krok po kroku ukážeme, jak správně sestavit síť elektrického ohradníku. Na co si dát pozor a co je důležité ke spolehlivému provozu elektrické ohrady se sítí.

Zobrazit více

Jsou generátory fencee odolné? Může na ně pršet, sněžit, svítit sluníčko?

Ano, veškeré naše výrobky vyrábíme tak, aby jim běžné povětrností vlivy neuškodily. Plastové díly jsou vyrobeny s UV ochranou. Veškeré částí jsou mezi sebou důkladně izolovány a zatěsněny. 

Pokud generátor vyloženě nepoložíte do kaluže nebo Vám nespadne do barelu s vodou, tak Vám vodotěsnost garantujeme.

Zobrazit více

Jakou spotřebu energie mají zdroje pro elektrický ohradník?

Zajímá vás, jakou spotřebu mají různé modely generátorů elektrického ohradníku fencee? Náš článek je tu přímo pro vás. Přečtěte si, jaké údaje je ve spojitosti se spotřebou potřeba sledovat a co vše má na její výši vliv.

Zobrazit více

Jak na montáž elektrického ohradníku kolem jezírka?

Ochraňte vaše jezírko nebo rybníček elektrickým ohradníkem před možnými predátory, jako jsou kočky a vydry. Doporučujeme zelené nižší sloupky, s nadzemní výškou 56 cm, které instalujte tak, aby přirozeně kopírovaly jezírko a přitom zajistily dostatečné napnutí vodiče. Z vodičů volíme zejména zelené lanko, které rovněž přispívá k diskrétnímu vzhledu v okolí jezírka. Vhodný je generátor s nižším výkonem okolo 0,3 až 2 J. Konkrétní výkon zvolte podle délky instalace a náročnosti porostu. Jestliže bude porost hustý a vysoký, tím silnější zvolte generátor. Podle porostu a druhu živočicha pak vhodně nastavte i výšku elektrického ohradníku. Využít můžete náš kompletní set proti vydře, který je ideální na montáž kolem ohradníku.

Zobrazit více

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.