Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Proč elektrický ohradník ztrácí napětí?

Nejčastější zdrojem ztráty napětí v elektrickém ohradníku bývá špatná instalace ohrady. Jestliže vašemu ohradníku s postupem vzdálenosti klesá napětí, zkontrolujte, zda jsou vaše vodiče ohradníků správně instalované a izolované od země. Dotýká-li se někde něčeho ohradníkové lanko, páska nebo síť, dochází tak ke ztrátě napětí. 

Ze zkušenosti instalace sítě bývá častou příčinou ztráty napětí v ohradníku opřená nevyužitá část sítě o strom, budovu nebo plot. Kvůli tomu ovšem uniká napětí do země a vodič tím pádem ztrácí své celkové napětí. Také nemusíte mít vždy ohradu v uzavřeném kruhu. Vyřešit to můžete buď zabodnutím nevyužité části do země a nechat volně stát, nebo její nevyužitou část instalujte dvojitě, tím se souběžně vrátíte.

Dávejte si pozor také na správné připojení ohrady a zemnění. Všeobecně doporučujeme použít kvalitní, dvojitě izolovaný vysokonapěťový kabel, a ten připojit pomocí spojek. Pokud přívodní nebo zemnící kabel instalujete v zemi, doporučujeme jej dostatečně chránit před případným poškozením, např. rytím v půdě.

Vysokonapěťový ocelový kabel pro elektrický ohradník - 1 m

Vysokonapěťový ocelový kabel (pozinkovaný) pro připojení elektrického ohradníku a jeho…

15 Kč s DPH Skladem více než 5 ks
Detail produktu

Dále je vhodné zkontrolovat, zda z generátoru vychází proudové impulsy. Kontrolu provedete tak, že nejprve odpojíte generátor a ze sítě následně změřte výchozí napětí na výstupních svorkách generátoru za pomocí digitální nebo diodové zkoušečky. Naměříte-li nižší napětí, i když máte dostatečný zdroj elektrické energie, pak je problém s generátorem. Obraťte se na náš servis fencee a pošlete nám generátor na kontrolu. 

Nenaměříte-li ale chybu v napětí zdroje, problém se pravděpodobně nachází v instalaci ohradníku. Zkontrolujte napětí na konci připojovacího kabelu k ohradníku. Dále, pokud je to možné, postupujte po jednotlivých částech ohrady, dokud se vám nepodaří chybu odhalit. Pokud si i nadále nevíte rady, kontaktujte nás. Rádi vám s nalezením chyby pomůžeme.

Naše generátory různých modelových řad mají své funkce a vlastnosti. Pokud má váš generátor kontrolku LED a funkci BARGRAF, máte o práci míň. Tyto dvě funkce vám ihned řeknou, jestli se někde nachází chyba v napětí. LED kontrolka ukazuje výkon, a zda se někde nevyskytuje nějaká chyba.

Pokud LED kontrolka:

  • bliká - provoz pouze z baterie
  • trvale svítí - provoz s adaptérem

Jestliže je její barva:

  • modrá - provoz na plný výkon (100 %)
  • fialová - provoz na nižší výkon (cca 50 %)
  • červená - varování a chybový stav (např. pokles napětí baterie pod 12 V)

Při poklesu napětí baterie pod 11,6 V se spustí výstražná siréna - pípání. Jestliže napětí klesne pod 11,4 V, elektrický ohradník se vypne z důvodu ochrany baterie před hlubokým vybitím. Pokud je současně připojená vybitá baterie i adaptér, svítí červená LED, dokud není baterie nabitá alespoň na 12 V.

BARGRAF indikuje vstupní napětí v ohradníku pomocí barevných LED. Díky tomu si ušetříte čas a poznáte, že chyba pramení odjinud. Funkci BARGRAF naleznete u generátorů modelových řad power DUO PD, power DUO RF PDX a energy DUO RF EDX.

Pokud si stále nevíte rady, můžete využít možnosti našeho live-chatu s našimi technickými poradci, nebo se obraťte na naše technické oddělení info@fencee.cz. Rádi vám poradíme.

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

Máte dotaz? Zeptejte se nás. Vyplňte níže uvedený formulář a my to zařídíme.

*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.


Sledujte nás na
sociálních sítích