Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Funkce a vlastnosti chytrých generátorů fencee energy DUO RF EDX

Kombinovaný provoz

Silné kombinované generátory energy DUO RF EDX můžete napájet ze sítě 230 V pomocí přiloženého adaptér, nebo použít běžnou baterii 12 V. Připojení na baterii provedete pomocí přiložených kabelů. Výhodou baterie je možnost použití jako záložní zdroj v případě výpadku proudu.

Připojení na cloud

Chytré RF generátory EDX můžete pomocí centrální WiFi Gateway připojit na fencee Cloud a zařízení tak ovládat z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače odkudkoliv na světe. K ovládání potřebujete pouze internetové připojení a mobilní aplikaci fencee Cloud, ta je ke stažení zdarma pro zařízení s OS Android a iOS.

Ovládání z telefonu

Ovládejte a monitorujte vaše elektrické ohrady s RF generátory vzdáleně z mobilního telefonu. S pomocí centrální Gateway a aplikace fencee Cloud budete mít vaše ohrady pod kontrolou odkudkoliv na světě a můžete tak přehledně ovládat a nastavovat vaše elektrické ohrady.

Online informace

Všechny chytré zařízení fencee jsou stále aktivní a neustále spolu komunikují. Díky tomu máte vždy a všude aktuální informace o stavu elektrických ohrad a o dalších chytrých připojených zařízeních fencee. Po připojení na fencee Cloud můžete přehledně ovládat a nastavovat všechny důležité hodnoty v mobilní aplikaci.

Signalizace alarmů

Chytré generátory EDX signalizují alarm, který vás zvukově upozorní v případě poruchy na elektrické ohradě nebo zařízení, v případě nízkého stavu baterie nebo poklesu napětí pod nastavenou úroveň. Alarm může být upozorněním také při ztrátě RF signálu.

LCD Displej

Na velkém dobře čitelném LCD displeji zařízení zobrazuje všechny důležité informace o připojených elektrických ohradách a o stavu a výkonu generátoru. Displej má nastavitelný kontrast a je tak snadno viditelný z dálky i na přímém slunečním světle.

Snížený výstup

Žlutá výstupní svorka s polovičním výkonem slouží pro připojení druhé menší ohrady, např. s mláďaty nebo menšími zvířaty. Lze ji připojit také na spodní vodič ohrady, kde v případě prorůstání trávou bude ovlivněn výkon pouze na spodním vodiči a nedojde k ztrátě napětí na ohradě.

Měření uzemnění

Generátory EDX disponují zelenou připojovací svorkou pro měření kvality uzemnění. Po správném připojení zemnící svorky si generátor měří napětí elektrické ohrady a tomu přizpůsobuje svůj výkon. Odpor ohrady se mění v důsledku prorůstání vegetace nebo zhoršující se kvalitou vodičů.

Nepotřebuje SIM KARTU

Chytré RF generátory fungují na spojení pomocí bezplatné technologie RF. Pro provoz zařízení tak není potřeba žádná SIM karta ani žádné další poplatky na provoz generátorů a elektrických ohradníků.

Přepnutí výkonu

Pomocí tlačítka ON/OFF je možné u generátorů EDX manuálně přepínat mezi vysokým a polovičním výstupním výkonem. Funkce je volitelná uživatelem a vhodná například v případě šetření baterie nebo pokud jsou ve vaší elektrické ohradě zvířata, pro které není potřeba tak silný impuls.

Časové zpoždění 50 s

Všechny generátory pro elektrické ohradníky s výkonem vyšším než 5 J jsou podle normy omezeny časovým zpožděním pro zvýšenou bezpečnost. Navýšení na maximální výkon zařízení je opožděno přibližně o 50 sec.

Extrémní výkon

Silné chytré kombinované generátory energy DUO RF EDX disponují vysokým výstupním výkonem až 15 J. Díky tomu jsou použitelné v místech, kde potřebujete zajistit maximální výkon a spolehlivost pro fungování celé elektrické ohrady.

LED Bargraf

Vysoce svítivý LED bargraf umístěný vedle displeje na přední straně zdroje, vám vizuálně poskytne informace o stavu ohrady a výkonu zařízení. Kvalitní LED diody v bargrafu jsou snadno viditelné i z dálky nebo na přímém slunečním světle.

Battery management

Moderní mikroprocesorová technologie v zařízeních energy DUO ED zajišťuje maximálně efektivní využití baterie. Chytré generátory EDX si sami kontrolují a řídí její stav. Baterie tak vydrží déle než u běžných zdrojů elektrických ohradníků.

ST transformátor

Speciální ST transformátor je vyroben přesně pro potřeby silných zdrojů pro elektrické ohradníky. Transformátor je navržen pro extra vysoké napětí s dlouhodobou ochranou. Díky tomu jsou zdroje energy DUO RF EDX velmi spolehlivé a bezpečné.

LED diody

Vysoce svítivé LED diody s technologií Bright Light jsou snadno viditelné z dálky i na přímém světle. Diody jsou umístěny nad LCD displejem a jejich funkcí je signalizace provozu zdroje. Při jakékoliv závadě změní barvu a vy tak ihned na první pohled zjistíte o problému. 

Smart Control

Chytré generátory EDX mají moderní mikroprocesorovou technologii, která řídí celý provoz zdroje a s pomocí technologií SmartControl zajišťuje optimální výkon generátoru pro dané potřeby elektrického oplocení.

Šetří čas

S chytrými zařízeními fencee a možností ovládání vzdáleně pomocí mobilní aplikace fencee Cloud už nemusíte zdlouhavě obcházet ohrady při hledání problému. Vše kontrolujete a ovládáte online z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače. 

SafeShock

Technologie SafeShock zajišťuje maximální bezpečnost celé elektrické ohrady pro vás i vaše zvíře. Speciálně tvarovaná impulsní křivka vytváří rychlejší a efektivnější impuls oproti konkurenčním modelům.

Základní specifikace generátorů fencee energy DUO RF EDX

Řada vysoce výkonných chytrých generátorů fencee energy DUO RF EDX výkonem od 8 do 15 J a možnou délkou instalace až 120 km. Vzhledem k výkonu až 15 J dokáží zajistit dostatečné napětí i u dlouhých trávou prorostlých ohrad.

Generátory jsou vhodné pro dlouhé a vegetací zatížené ohrady. Použitelné pro všechny druhy větších nebo odolnějších zvířat krávy, ovce a zároveň chrání před škůdci, jako jsou divoká prasata nebo lesní zvěř. Díky žluté výstupní svorce se sníženou energií jsou vhodné i pro mláďata telatahříbata.

Generátory je možné ovládat vzdáleně pomocí mobilního telefonu přes aplikaci fencee Cloud nebo z webového rozhraní.

K připojení do Cloudu je nutné centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100Po připojení do Cloudu můžete generátory ovládat prakticky odkudkoliv na světě, kde je internetové pokrytí.

Všeobecné vlastnosti:

 • Možnost připojení na Cloud.
 • Napájení je možné pomocí adaptéru ze sítě (230 V) nebo z běžné baterie (12 V), která je použitelná především jako záložní zdroj při výpadku elektřiny. Vzhledem k vyšší spotřebě generátorů této řady není dlouhodobý provoz na baterii vhodný.
 • Generátory mají provoz řízený mikroprocesorem s možností přepínat výstupní energii na 50% nebo 100%. Tato funkce je vhodná v případě potřeby šetřit baterii.
 • Na velkém LCD displeji máte přehledně informace o důležitých hodnotách na ohradě.
 • Pomocí ovládacích tlačítek snadno nastavuje a kontrolujete všechny potřebné parametry.

Na výstupu generátoru je umístěna černá zemnící svorka, červená svorka pro připojení ohrady, žlutá svorka pro připojení ohrady s trvale sníženou energií a zelená svorka pro měření kvality uzemění.

Přečtěte si jak používat zelenou svorku pro měření kvality uzemnění a žlutou svorku s polovičním výkonem v naší poradně. 

Základní dosah radiové komunikace (RF) mezi generátorem a gateway je až 10 km v běžném terénu a zástavbě. Ve ztíženém např. kopcovitém terénu se dosah zkracuje, naopak ve volném prostranství může být i delší. Pro zvýšení dosahu přenosu signálu mezi generátorem a gateway lze použít externí anténu a tím zvýšit dosah komunikace až na vzdálenost 30 km.

Podívejte se na článek v našem blogu, ve kterém jsme pro vás sepsali několik rad, jak správně instalovat externí anténu a zaručit tak nejefektivnější přenos RF signálu. 

 • Představení výkonných chytrých zdrojů ohradníku fencee
 • Systém pro ovládání a sledování ohradníků mobilním telefonem
 • Život s aplikací fencee Cloud

Ovládání z telefonu

Ovládejte generátory pomocí mobilního telefonu nebo webového rozhraní a získejte neustálou kontrolu nad ohradami prakticky odkudkoliv na světě.

 • Monitorujte a nastavujte hodnoty  
 • Online notifikace v případě problému na telefon a email
Ovládání z telefonu
Připojte generátor na fencee Cloud

Připojte generátor na fencee Cloud

fencee Cloud je zabezpečené místo na internetu, přes které spolu komunikují všechna potřebná zařízení.

 • Připojte do Cloudu všechny fencee RF zařízení a ovládejte ohradu prakticky odkudkoliv na světě. 

Zjistětě více o aplikaci fencee Cloud

 

Snížený výstup - žlutá svorka

 1. Zapojení samostatně na spodní drát, z důvodu prorůstání vegetace
 2. Pokud k prorůstání začne docházet, ovlivní to pouze snížený výstup a nedojde k ztrátě napětí na ohradě
 3. Výstup lze použít také pro druhou menší ohradu, ve které se pohybují menší a mladší zvířata

Žlutá svorka se sníženým výstupem

Snížený výstup - žlutá svorka
Měření uzemnění - zelená svorka

Měření uzemnění - zelená svorka

 • Snadno zjistíte, zda je stávající zemnění dostačující, nebo je nutné zlepšit
 • Pro měření je potřeba instalovat měřící elektrodu 10 m od uzemnění. Použijte dobře vodící nekorodující tyč dlouhou alespoň 20 cm
 • Zelenou přípojkou zdroje propojte vysokonapěťovým kabelem

Zelená svorka pro kontrolní měření uzemnění ohradníku

Přepínání výkonu 50% / 100%

 • Možnost přepínání výkonu v aplikaci fencee Cloud nebo na generátoru tlačítkem ON/OFF
 • Přepnutí výkonu šetří energii a umožňuje použití pro krátké ohrady, kde nepotřebujete vysoký výkon
Přepínání výkonu 50% / 100%
Moderní chytrá farma pod kontrolou

Moderní chytrá farma pod kontrolou

Připojte generátor na Cloud a ovládejte zařízení pomocí mobilního telefonu přes aplikaci fencee Cloud odkudkoliv na světě.

 • Ovládání přes internet není limitováno vzdáleností

 • Přes FENCE WiFi GATEWAY GW100 ovládejte až 12 zařízení

Propojení s FENCE GATEWAY

RF generátory můžete propojit s ovládací Gateway. Získáte tak okamžitý přehled o všech připojených generátorech z jednoho místa. Pomocí FENCE WiFi GATEWAY GW100 můžete generátory připojit na fencee Cloud a ovládat je vzdáleně prakticky odkudkoliv na světě.

 • Ovládání až 12-ti generátorů
 • Funkce alarmů
 • Aktuální informace

Získejte přehled o:

 • Výkonu a stavu generátoru
 • Kvalitě signálu
 • Posledním naměřeným napětím na ohradě
 • Stavu baterie
 • Nastavených alarmech
Propojení s FENCE GATEWAY
Praktické rady k instalaci zařízení s anténou

Rady k instalaci zařízení s anténou

Šíření RF signálu prospívá umístění antén co nejvýše nad terénem.

Praktické rady najdete v článku, jak správně instalovat externí anténu a zaručit tak nejefektivnější přenos RF signálu.

Dálkové ovládání pro generátory DUO RF EDX

Generátory EDX můžete ovládat pomocí dálkového ovladače. Ten můžete využít také k ovládání chytrých generátorů PDX.

Dálkové ovládání pro generátory DUO RF EDX
Displej dálkového ovladače EDX

Displej dálkového ovladače EDX

Na displeji dálkového ovladače přehledně uvidíte:

 • 1. Síla signálu
 • 2. Režim aktualizace
 • 3. Měřená hodnota
 • 4. Měřená jednotka
 • 5. Baterie generátoru
 • 6. Číslo generátoru
 • 7. Stav generátoru
 • 8. Typ zařízení
 • 9. Zvukový alarm
 • 10. Baterie ovladače

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.