Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Funkce a vlastnosti chytrých generátorů fencee power DUO RF PDX

Kombinovaný provoz

Kombinované generátory power DUO RF PDX můžete napájet ze sítě 230 V pomocí přiloženého adaptér nebo použít běžnou baterii 12 V. Připojení na baterii provedete pomocí přiložených kabelů. Výhodou baterie je možnost použití jako záložní zdroj v případě výpadku proudu. 

Signalizace alarmů

Generátory PDX signalizují alarm. Ten vás zvukově upozorní v případě poruchy na elektrické ohradě nebo zařízení, v případě nízkého stavu baterie nebo poklesu napětí pod nastavenou úroveň. Alarm může být upozorněním také při ztrátě RF signálu.

Aktuální informace

Chytré RF generátory PDX jsou stále aktivní a neustále spolu komunikují. Díky tomu máte vždy a všude aktuální informace o stavu elektrických ohrad a o dalších chytrých připojených zařízeních fencee.

Připojení na Cloud

Chytré RF generátory PDX můžete pomocí centrální WiFi Gateway připojit na fencee Cloud a zařízení tak ovládat z mobilního telefonu, tabletu nebo počítače odkudkoliv na světe. K ovládání potřebujete pouze internetové připojení a mobilní aplikaci fencee Cloud.

Přepnutí výkonu

Pomocí ON/OFF tlačítka můžete u chytrých RF generátorů PDX manuálně přepínat mezi vysokým a polovičním výkonem zařízení. Funkce je volitelná uživatelem a vhodná například v případě šetření baterie nebo pokud jsou ve vaší elektrické ohradě zvířata, pro které není potřeba tak silný impuls.

LED Bargraf

Vysoce svítivý LED bargraf umístěný pod diodou na přední straně zdroje vám vizuálně poskytne informace o stavu ohrady a výkonu zařízení. Kvalitní LED diody v bargrafu jsou snadno viditelné i z dálky nebo na přímém slunečním světle.

Dosah až 10 km

Generátory PDX jsou dodávány se základní RF anténou, s kterou je možné ovládat zařízení na vzdálenost až 10 km. Pro větší dosah vzdálené komunikace mezi zařízeními využijte externí anténu. S tou je možné zvýšit dosah až na 30 km.

Nepotřebuje SIM KARTU

Chytré RF generátory fungují na spojení pomocí bezplatné technologie RF. Pro provoz zařízení není potřeba žádná SIM karta ani žádné další poplatky na provoz generátorů a elektrických ohradníků.

Externí anténa

Generátory jsou připraveny na připojení externí antény. S externí anténou máte možnost zvýšit dosah komunikace mezi chytrými zařízeními na vzdálenost až 30 km. Externí anténu dokoupíte jako další příslušenství.

Dosah až 30 km

S instalací externí antény můžete zvýšit dosah dálkového ovládání a komunikace mezi chytrými RF zařízeními na vzdálenost až 30 km. Externí anténu dokoupíte jako další příslušenství k chytrým generátorům.

Battery management

Moderní mikroprocesorová technologie v chytrých generátorech PDX zajišťuje maximálně efektivní využívání baterie. Generátory jsou schopny si sami kontrolovat a řídit její stav, baterie tak vydrží mnohem déle než u běžných zdrojů.

Zlatý Klas 2019

Chytré RF generátory pro elektrické ohradníky power DUO RF PDX získali svou jedinečností a použitím moderních technologií ocenění Zlatý Klas 2019. Ten byl udělen za inovativní přínos pro moderní zemědělství, cena byla předána na výstavě Země Živitelka.

Časové zpoždění 50 s

Generátory s výkonem nad 5 J jsou podle normy omezeny časovým zpožděním pro zvýšenou bezpečnost. Navýšení na maximální výkon zařízení je opožděno přibližně 50 sec. Časové zpoždění je pouze u RF generátoru power DUO RF PDX70.

Smart Farming

Chytré RF generátory PDX získali svou jedinečnou moderní technologií prestižní ocenění Smart Farming. Cena byla udělena za využívání moderních technologií pro zvýšení kvality zemědělské produkce. Cena byla předána z rukou ministra zemědělství pro Českou Republiku.

Dálkové ovládání

Generátory power DUO RF PDX jsou dodávány s dálkovým ovladačem. S jeho pomocí můžete RF generátory ovládat na vzdálenost až 10 km. Ovladač má spoustu užitečných funkcí, které vám usnadní práci se zvířaty a elektrickými ohradníky. Z 1 ovladače můžete ovládat až 6 chytrých RF generátorů.

ON/OFF tlačítko

Díky ON/OFF tlačítku na přední straně zařízení je vypnutí a zapnutí generátoru snadné a bezpečné. Tlačítko také šetří životnost celého zařízení oproti konkurenčním zdrojům, které se vypínají vytažením kabelu ze zásuvky. U RF generátorů PDX je tlačítko rozšířeno o možnost přepínání výkonu. 

ST transformátor

Speciální ST transformátor je navržen a vyroben přesně pro potřeby elektrických ohradníků. Transformátor s extra vysokým napětím pro dlouhodobou ochranu je další částí, která dělá ze zdrojů fencee moderní, výkonné a bezpečné zařízení. 

SafeShock

Technologie SafeShock zajišťuje maximální bezpečnost celé elektrické ohrady pro vás i vaše zvíře. Speciálně tvarovaná impulsní křivka vytváří rychlejší a efektivnější impuls oproti konkurenčním modelům elektrických ohradníků.

LED diody

Vysoce svítivé BrightLight LED diody jsou snadno viditelné z dálky i na přímém slunečním světle. Jsou prakticky umístěny na přední straně zdroje a signalizují jeho provoz. V případě jakékoliv poruchy na generátoru nebo elektrické ohradě změní barvu a vy se tak ihned dozvíte o závadě.

Smart Control

Chytré RF generátory disponují modernější mikroprocesorovou technologií, ta řídí celý provoz zařízení a s pomocí technologie SmartControl zajišťuje optimální výkon generátoru pro dané potřeby elektrického oplocení.

RF technologie

Chytré generátory jsou provozovány bezdrátovou RF technologií. Ta je naprosto bezplatná a bez jakýchkoliv dalších poplatků. Nevznikají tak žádné další náklady na provoz generátorů a elektrických ohradníků.

Základní specifikace generátorů fencee power DUO RF PDX

Řada chytrých generátorů fencee power DUO RF PDX s kombinovaným napájením pro univerzální použití kdekoliv v místech bez elektřiny. Generátory jsou vhodné pro každou situaci a pro všechny druhy zvířat. Doporučujeme pro koněskot, ovce, kozy i jako ochranu před lesní zvěří nebo škůdci.

Generátory je možné ovládat vzdáleně pomocí mobilního telefonu přes aplikaci fencee Cloud nebo z webového rozhraní.

K připojení do Cloudu je nutné centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100Po připojení do Cloudu můžete generátory ovládat prakticky odkudkoliv na světě, kde je internetové pokrytí. Přečtěte si více o unikátním systému pro ovádání elektrických ohradníků odkudkoliv zrovna potřebujete v našem blogu. 

Všeobecné vlastnosti:

 • Kombinované generátory power DUO RF PDX s napájením ze sítě pomocí adaptéru 230 V, nebo z běžné baterie 12 V
 • Napájení z baterie je vhodné v místech bez elektřiny nebo jako záložní zdroj
 • Výkony řady DUO RF PDX od 1 - 7 J
 • Určené pro ohrady s délkou instalace až 70 km.
 • Základní dosah ovladače až 10 km
 • Generátory mají provoz řízený mikroprocesorem s možností přepínat výstupní energii na 50% / 100%. Tato funkce je vhodná v případě potřeby šetřit baterii

LED kontrolky a BARGRAF na přední straně generátoru zobrazují provoz zdroje, měří napětí na ohradě a signalizují případnou poruchu ohradníku. Inteligentní elektronika s technologií SafeShock umožňuje obzvláště bezpečné ohrazení se speciálně sníženým výstupním napětím.

Naprostým světovým unikátem je dálkový přenos signálu pomocí RF technologie (radiové frekvence). To znamená, že nepotřebujete SIM kartu! Stačí generátor nainstalovat, zapojit do sítě a fungujete. 

Dálkové ovládání funguje na vzdálenost až 10 km v běžném terénu a zástavbě. Ve ztíženém např. kopcovitém terénu se dosah zkracuje, naopak ve volném prostranství může být i delší. Pro zlepšení přenosu signálu mezi generátorem a ovladačem lze použít externí anténuS externí anténou zvýšíte dosah spojení až na vzdálenost 30 km. 

Podívejte se na článek, ve kterém jsme pro vás sepsali několik rad, jak správně instalovat externí anténu a docílit tak nejlepšího přenosu RF signálu.

 • Chytré generátory s dálkovým ovládáním a možností ovládání mobilem
 • Rozbalení, instalace a možnosti chytrého generátoru
 • Sledujte a ovládejte ohradníky kdykoliv a odkudkoliv
 • Život s aplikací fencee Cloud

Vlastnosti dálkového ovládání DUO RF Hand

Generátory PDX můžete ovládat pomocí dálkových ovladačů pro řadu PDX nebo EDX.

 • Pohodlné a bezpečné zapnutí / vypnutí ohradníku na dálku.
 • Dosah mezi ovladačem a generátorem až 10 km (v závislosti na terénu, vegetaci a dalších faktorech). Pro zvýšení dosahu použijte externí anténu. Zvýšení dosahu až na 30 km. 
 • Jedním ovladačem lze ovládat až šest různých generátorů.
 • Jeden generátor lze ovládat až třemi ovladači.
 • Upozornění o poklesu napětí
 • Hlášení o stavu napětí na baterii
 • Hlášení o ztrátě signálu 
Vlastnosti dálkového ovládání DUO RF Hand
Displej dálkového ovladače

Displej dálkového ovladače

Na displeji dálkového ovladače přehledně uvidíte:

 • 1. Síla signálu
 • 2. Režim aktualizace
 • 3. Měřená hodnota
 • 4. Měřená jednotka
 • 5. Baterie generátoru
 • 6. Číslo generátoru
 • 7. Stav generátoru
 • 8. Typ zařízení
 • 9. Zvukový alarm
 • 10. Baterie ovladače

Propojení s FENCE GATEWAY

RF generátory můžete propojit s ovládací Gateway. Získáte tak okamžitý přehled o všech připojených generátorech z jednoho místa. Pomocí FENCE WiFi GATEWAY GW100 můžete generátory připojit na fencee Cloud a ovládat je vzdáleně prakticky odkudkoliv na světě.

 • Ovládání až 12-ti generátorů
 • Funkce alarmů
 • Aktuální informace

Získejte přehled o:

 • Výkonu a stavu generátoru
 • Kvalitě signálu
 • Posledním naměřeným napětím na ohradě
 • Stavu baterie
 • Nastavených alarmech
Propojení s FENCE GATEWAY
Připojte generátor na fencee Cloud a ovládejte telefonem

Připojte generátor na fencee Cloud a ovládejte telefonem

fencee Cloud je zabezpečené místo na internetu, přes které spolu komunikují všechna potřebná zařízení.

 • Připojte do Cloudu všechny fencee RF zařízení a ovládejte ohradu prakticky odkudkoliv na světě. 

Zjistětě více o aplikaci fencee Cloud.

Ocenění Zlatý Klas 2019

Generátory s dálkovým ovládáním power DUO RF PDX získali prestižní ocenění Zlatý Klas 2019, za inovativní přínos pro moderní zemědělství.

Ocenění Zlatý Klas 2019
Kontrolní LED a Bargraf

Kontrolní LED a Bargraf

Kontrolní LED ukazuje výkon generátoru 100 % nebo 50 % v případě přepnutí na poloviční výkon.

 • LED svítí – napájení ze sítě
 • LED bliká – napájení z baterie

Bargraf barevně zobrazuje napětí na ohradě. Máte tak na první pohled přehled o stavu napětí.

Moderní chytrá farma pod kontrolou

Připojte generátor na Cloud a ovládejte pomocí mobilního telefonu přes aplikaci fencee Cloud zařízení odkudkoliv na světě.

 • Ovládání přes internet není limitováno vzdáleností
 • Přes FENCE WiFi GATEWAY GW100 ovládejte až 12 zařízení
Moderní chytrá farma pod kontrolou
Praktické rady k instalaci zařízení s anténou

Praktické rady k instalaci zařízení s anténou

Pro kvalitní spojení je třeba dobrý signál. 

 • Dobrému šíření RF signálu prospívá umístění antén co nejvýše nad terénem

Zjistětě více o instalaci zařízení s anténou. Praktické rady najdete v našem článku, jak správně instalovat externí anténu a zaručit tak nejefektivnější přenos RF signálu.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.