Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nové elektrické ohradníky od českého výrobce fencee

Nové elektrické ohradníky od českého výrobce fencee

„Víme, že tradiční pojetí ohradníku, na které je zákazník zvyklý, je funkční, ale chtěli jsme to udělat jinak. Dokázali jsme uchopit tradiční produkt novým způsobem.“ Těmito slovy začal majitel firmy popisovat cestu, jakou vznikl nový typ elektrického ohradníku a celá myšlenka na nový výrobek. „Povedlo se nám během působení na trhu prorazit cestu v oblasti, ve které jsme začínali, a to jsou elektronické výcvikové obojky pro psy, “ uvádí dále.

Společnost VNT electronics s. r. o. založil Jiří Novák před jednadvaceti lety. Pod značkou Dogtrace prodává u nás i do zahraničí elektronické výcvikové pomůcky pro psy. Všechny nápady a také výsledné produktyvznikají v České republice, aktuálně v novém sídle VNT electronics v Lanškrouně. Díky vlastnímu vývoji a výrobě jsme se ale naučili, jak postupovat, a sami vytvářet kompletní designy zařízení. Díky úspěchu značky Dogtrace se mohla firma dále rozvíjet a během posledních let se zaměřit na vývoj ohradníků a vznikla tak nová česká značka generátorů fencee, která byla letos uvedena na český trh.
Jiřímu Novákovi jsme položili několik otázek.

Co vás přivedlo na nápad výroby ohradníků?

První myšlenka se zrodila v době, kdy se moje dcera věnovala jízdě na koni. Během závodů potřebujete zajistit bezpečnost koní a je tedy potřeba pro koně postavit mobilní ohradu, tehdy jsem se začal o podobné zařízení blíže zajímat. V podstatě jsme se s mým společníkem Ing. Janem Horákem začali tématem ohradníků zabývat již před deseti lety, v této oblasti jsme viděli potenciál, kam by mohla naše firma v budoucnu směřovat. V té době jsme ale pracovali na rozvoji jiných produktů.

Co bylo nejtěžší během vývoje?

Neřekl bych nejtěžší, ale je velmi složité skloubit během vývoje jakéhokoliv nového produktu všechny vstupy a informace, které by měly nakonec vytvořit fungující celek. Konkrétně u ohradníků se jednalo o propojení několika úrovní vývoje v různých oblastech, kde se bavíme o Power Managementu, řízení vysoko napěťové části a mnoha dalších oblastech elektroniky. Nám se to podařilo a jsem velmi spokojený s tím, jaký produkt jsme vytvořili. 

Jaké funkce má fencee oproti konkurenci?

Za velmi přijatelnou cenu nabízíme zákazníkům funkce, které mají ve srovnání s konkurencí podstatně dražší zařízení. Především tedy funkce bezpečného zapnutí pomocí tlačítka on/off přímo na těle ohradníku, dále velmi jasné diody pro dobrou viditelnost, které pomáhají k tomu, aby zákazník viděl, v jakém stavu se ohradník aktuálně nachází. Srdcem celého zařízení je moderní řada mikroprocesorů, která v reálném čase monitoruje a řídí všechny funkce a optimální výkon ohradníku.

Co přináší fencee ve srovnání s ostatními výrobky?

Naším cílem jsou produkty, které oproti konkurenci přináší zlepšení stávajících funkcí a zajištění bezpečnosti použití. Celkový koncept fencee, který chceme přinést zákazníkům, zahrnuje nová řešení, které nechci v tuto chvíli prozrazovat. Tím, že se pohybujeme dlouhou řadu let v oblasti vývoje elektroniky, chceme naše zkušenosti dále využít. Poskytneme zákazníkům moderní technologie za přijatelnou cenu, které aplikujeme na tradiční produkt, kterým je elektrický ohradník. Máme v plánu projekty například se zoologickými zahradami, kde využívají desítky ohradníků, a je potřeba komplexní řešení a řízení takových zařízení. Během celého procesu jsme spolupracovali se střední zemědělskou školou, kde jsme naše zařízení testovali a sbírali podněty pro jejich další vývoj. Vždy se snažíme se zákazníky na vývoji podílet, protože ve finále jim produkt musí dobře sloužit, od toho se odvíjí jeho další úspěch na trhu.

Vyrábíte si všechno sami?

Ano. Je to i naším cílem, abychom si řídili kvalitu našich výrobků a všech komponentů. Historicky jsme se poučili a víme, že je velmi důležité mít celý proces výroby a vývoje pod kontrolou, abychom jej mohli přímo ovlivňovat. Máme za sebou již vybudování značky Dogtrace, kde vyrábíme elektronické výcvikové pomůcky pro psy a během jejího vývoje jsme načerpali spoustu zkušeností. Dceřiná firma pro nás osazuje desky plošných spojů a zároveň máme velmi dobré znalosti o součástkách a jejich kvalitách. Což nám umožňuje efektivně pracovat již během vývoje produktů.

Prodáváte na českém trhu, nebo i v zahraničí?

S prodejem fencee jsme začali paradoxně nejdříve na zahraničním trhu, kde máme velmi silné partnery. Od začátku tohoto roku byl spuštěn prodej i v Česku. Nástup jara přinesl, jak jsme čekali, zvýšení prodeje a věříme, že tak budeme dále pokračovat. Jsme stále ještě střední firma, žádný nadnárodní kolos, kde jde jen o čísla. Snažíme se tedy v rámci celé firmy o efektivní předání informací a celkové myšlenky ohradníku fencee, aby i naši zaměstnanci ve výrobě věděli, na čem pracují.

Jaké jsou vaše další plány?

Celkově se snažíme směřovat k dalšímu rozvoji všech modelových řad fencee. Jak jsem už uvedl, pracujeme na moderní koncepci pro širší využití v zemědělství a hobby segmentu. Určitě nás budou ovlivňovat podněty našich zákazníků. Vždy se snažíme je brát v úvahu a reagovat na jejich potřeby.

Charakteristika generátorů fencee a jejich použití

Zdroje fencee pracují na úrovni mikroprocesorů pomocí technologie Smart Control, která v reálném čase monitoruje a řídí funkce a výkon celého systému. Tato funkce nám umožňuje efektivně pracovat se vstupním napětím, které převede na nejvyšší možnou účinnost bez zbytečných ztrát. Díky tomu dochází k inteligentní kontrole spotřeby energie celého systému. Což vede k celkovému snížení nákladů na provoz ohrady. Od základních vlastností, jako je vysoká odolnost výrobku, nabízíme funkce pro zvýšenou ochranu zvířat a okolí. Inteligentní elektronika s technologií SafeShock zajistí bezpečné ohrazení a přitom se můžete spolehnout, že zdroje fencee poskytnou maximální výkon.

Zdroje řady fencee mini jsou použitelné pro krátké až středně dlouhé ohrady a především pro citlivější zvířata, jako jsou psi, kočky, koně. Kompaktní moderní konstrukce ohradníku s vypínačem a nejnovější mikroprocesorovou technologií uvnitř nabízí praktické řešení a umožňuje jednoduchou instalaci. LED kontrolka na přední straně signalizuje provoz zdroje i případnou poruchu na ohradníku. Speciálním produktem je fencee mini M02, který je navržený pro krátké ohrady a především jako ochrana proti drobným predátorům, jako jsou kuny, vydry nebo lasice, nebo pro omezení pohybu menších domácích zvířat.

Zdroje fencee power jsou použitelné pro krátké, střední i dlouhé ohrady a jsou vhodné pro menší i větší zvířata jako jsou koně, skot, ovce, koza, drůbež i jako ochrana před zvěří. Kompaktní moderní konstrukce ohradníku s vypínačem a nejnovější mikroprocesorovou technologií uvnitř nabízí praktické řešení a spolehlivě ohlídají jakoukoliv ohradu.

Kombinované zdroje fencee power DUO jsou univerzálně použitelné pro krátké, střední i dlouhé ohrady a jsou vhodné pro citlivější i méně citlivá zvířata, jako jsou koně, skot, ovce, koza, drůbež, i jako ochrana před zvěří nebo drobnými škůdci. Napájení je možné ze sítě 230 V pomocí adaptéru nebo z běžné 12V baterie, použitelné i jako záložní zdroj. LED kontrolky a Bargraf na přední straně generátoru zobrazují provoz zdroje, měří napětí na ohradě a také signalizují případnou poruchu na ohradníku. Automatická optimalizace provozu, možnost přepnutí výkonu i velmi nízká spotřeba jsou další přednosti tohoto generátoru.

Nina Novák, BA (Hons)
VNT electronics s.r.o.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.