Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Řešení pro Moderní Chytrou farmu fencee Cloud

Řešení pro Moderní Chytrou farmu fencee Cloud

Český výrobce elektrických ohradníků přichází na trh s kompletním řešením chytré farmy především pro kontrolu ohrad a pastvin pro zvířata. Tyto systémy jsou často užívány také k ochraně úrody a majetku. Celý systém funguje na RF technologii (přenos pomocí radiofrekvenčního signálu), zvládne komunikaci na dálku až 30 kilometrů a umožňuje ovládání a kontrolu až 6 generátorů z jedné centrální Gateway. Na otázky týkající se tohoto systému odpovídá Jiří Novák, majitel firmy VNT electronics s.r.o.

Generátory fencee DUO RF figurují na trhu již od roku 2018 a umožňují ovládání generátoru ovladačem na dálku 10 kilometrů. Nyní ale česká firma přichází s kompletním řešením chytré farmy s centrální řídící Gateway a kontrolním Monitorem pro možnost měření ohrad v jakémkoliv místě. Jak přesně technologie funguje a jaké jsou možnosti výběru generátoru?

Generátory fencee power DUO PDX RF vyrábíme v řadách s výstupním výkonem od 1 až do 7 Joulů. Záleží na konkrétní ohradě, druhu zvířete a na zákazníkovi, jak silný generátor zvolí. Generátor je základní součástí celé chytré farmy, dodává napětí a energii do ohradníku. Centrální zařízení, které sbírá data od generátorů a Monitorů, je zařízení Gateway GW10, s jehož pomocí můžete poté nastavovat a ovládat jednotlivé funkce generátorů z jednoho místa. Kontrolním zařízením je Monitor MX10. Ten zákazník může instalovat kdekoliv na ohradě, kde má často problém (s porostem, zvěří, apod). Monitor hlídá hodnotu napětí na ohradě, a v případě poklesu pod nastavenou úroveň, vyšle signální alarm do Gateway, která spustí poplach. Celý systém funguje pouze na RF technologiích, není potřeba žádná SIM karta a tím pádem nejsou žádné další výdaje za provoz.

Centrální ovládací zařízení FENCE GATEWAY GW10
SLEVA 15% s kódem LETO15

Centrální ovládací zařízení pro elektrické ohradníky FENCE GATEWAY GW10

Zařízení pro vzdálenou centrální kontrolu a ovládání RF generátorů fencee power DUO RF…

2 999 Kč s DPH Skladem
Detail produktu

To znamená, že po zakoupení nemusím produkty nikde registrovat a nepotřebuji žádné další aplikace v telefonu?

Ne, před použitím generátor nebo Monitor pouze snadno spárujete s Gateway, a nainstalujete na požadované místo na ohradě. Celý systém je tak v provozu během několika minut. Navíc generátory RF jsou kombinované bateriové generátory s možností připojení do sítě i na autobaterii, díky tomu jsou univerzálně použitelné kdekoliv.

Na jakou dálku jsem schopen ovládat a monitorovat svoje ohrady?

Všechny produkty jsou prodávány se základní anténou, která má dosah až 10 kilometrů. To je určitě dostačující komplet pro běžné podmínky a ohrady v blízkém okolí. Pro případ rozsáhlejších pozemků a členitějšího prostředí máme v nabídce také externí anténu, se kterou lze dosáhnout delších vzdáleností. Ta se snadno vymění na zařízení a umístí se do vyššího místa, než je zařízení, např. dřevěný sloup, štít budovy nebo strom. S ní pak není problém ovládat generátory na ohradách na dálku až 30 kilometrů.

Co všechno jsem vlastně schopen ovládat a měnit a co vše můžu aktuálně sledovat na ohradách?

Na Gateway je možné napárovat až 6 generátorů nebo Monitorů. Velký displej na Gateway zobrazuje stav jednotlivých ohrad, napětí, výkon generátoru, napětí baterie. Pomocí dotykového panelu se displej snadno ovládá a je velmi přehledný. Můžeme jednotlivě ovládat a nastavovat výkon generátoru na plný nebo jen poloviční výkon, můžeme nastavovat hodnotu pro spuštění alarmu, generátor můžeme na dálku vypnout nebo zapnout. To je velká výhoda celého systému: možnost okamžitě reagovat na situaci. Pokud zjistím problém nebo dostanu chybovou hlášku, dojedu na místo, generátor dálkově vypnu, vyřeším problém, poté zapínám generátor. Nemusím nikomu volat, aby mi ohradu vypnul, nemusím kolem ohrad běhat a hledat problém, jedu přímo na konkrétní místo díky Monitoru.

Podívejte se na video o generátorech elektrického ohradníku
fencee power DUO RF PDX

Co za funkce ještě chytrá farma nabízí?

Rozhodně oceníte alarmová hlášení, především když vám generátor nebo Monitor indikuje, že došlo poklesu napětí na ohradě. Příčin může být celá řada, ale z vaší znalosti podmínek dokážete vyhodnotit, jestli se jedná „jen“ o prorůstající trávu nebo je to závažnější problém, např. větev na ohradě, potrhané vedení apod. Dalším alarmem je vybíjející se baterie, případně když dojde ke ztrátě spojení. To může třeba znamenat, že došlo k odpojení vzdálených zařízení nebo jen to, že jste se dostal na delší dobu mimo signál.

Takže se jedná o zařízení, které mi usnadní hlídání a ušetří čas při obhlížení ohrad?

Přesně tak. Díky celému systému chytrá farma budete neustále vědět, co se děje na ohradách a jestli všechny ohradníky fungují správně. Případně se hned dozvíte, kde vznikl problém, a můžete cíleně vyrazit jej vyřešit. Na místě si ohradu vypnete, opravíte a znovu zapnete. Jednoduché i praktické.

 

Zjistěte více o moderní farmě

Přečtěte si více na miniwebu, který jsme pro produkty moderní farmy připravili.
Přejít na web moderní farmy

Recenze na použití fencee chytré farmy:

„Na Gateway mám připojeny 3 ohrady, mám tak současně přehled nad všemi a ušetřím spoustu času, než když jsem musel ohrady jezdit kontrolovat. Kdykoliv se hned dozvím, že se něco děje.“ Adam M., Beskydy


„Gateway mám doma jako centrální ovládání a alarm, ovladač mám ale stále u sebe, když se pohybuju venku kolem ohrad. Velkou výhodu vidím v tom, že neplatím další poplatky za SIM karty.“ Petr B., Litoměřice


„Rodiče už mají nějaký věk a nemusí každé ráno chodit kontrolovat ohrady. Když je problém, Gateway spustí alarm, to považuji za největší výhodu.“ Pavlína N., Lhota u Vsetína

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.