Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nové funkce v aplikaci fencee Cloud

Nové funkce v aplikaci fencee Cloud

Jedním z častých podnětů uživatelů našich chytrých zařízení Moderní Chytré Farmy byla možnost sdílení přístupu a řízení jednotlivých zařízení s dalšími členy a pracovníky. Podmínkou pro sdílení a řízení bylo omezení funkcí pro daného uživatele. Na základě těchto dotazů jsme v aplikaci fencee Cloud zpřístupnili novou funkci, díky které můžete s jednotlivými uživateli sdílet údaje o jednotlivých zařízeních a navíc si vybrat funkce, které může osoba ovládat. Dále přinášíme nové mapové funkce a virtuální geo plot pro ještě lepší přehled nad stavem vašich ohrad. 

Řízení přístupu a sdílení zařízení s dalšími členy Chytré Farmy

Rozdělení sdílených zařízení je v aplikaci fencee Cloud zřetelné na první pohled. Na obrázku č.1 je znázorněna sdílená gateway. Sdílené zařízení má nově světlejší modrou barvu a ihned tak na první pohled rozeznáte sdílená zařízení od nesdílených.

Připravili jsme pro vás podrobný návod krok po kroku, jak jednotlivým uživatelům nasdílet zařízení a jaké jsou možnosti sdílení daných hodnot.

První velmi důležitou podmínkou pro sdílení zařízení je, že uživatel, se kterým budete vaše zařízení sdílet, musí být zaregistrován v systému moderní chytré farmy fencee Cloud. Registrace je důležitá i přes to, pokud uživatel nevlastní žádné chytré zařízení.

  • Na obrázku č.3 vidíte první krok. Rozklikněte rolovací nabídku u konkrétního zařízení, které chcete sdílet
  • V rolovací nabídce vyberte možnost Share device (Sdílet zařízení), tak jak vidíte na obrázku č.4

Po aktivování možnosti sdílet zařízení se otevře okno, ve kterém vyplníte e-mailovou adresu uživatele, se kterým chcete zařízení sdílet. Znovu připomínáme, že uživatel, se kterým chcete zařízení sdílet, musí mít svou emailovou adresu zaregistrovanou v systému moderní chytré farmy fencee Cloud. Po vyplnění emailu je důležité vybrat funkce, které bude moct uživatel měnit.

Příklad: Pokud chcete sdílet zařízení s dalším uživatelem, ale nechcete, aby měl možnost vám zařízení vypínat a zapínat, nepřiřadíte mu funkci on/off. Uživatel tak bude moci měnit hodnotu napětí pro spuštění alarmu a přepínat výkon zařízení do režimu 50%/100%. Funkce vypnutí a zapnutí zařízení je pro něj však nedostupná.

Při sdílení zařízení s dalším uživatelem máte na výběr z 3 funkcí, které chcete s daným uživatelem sdílet.

  1. Threshold - uživatelem nastavitelná limitní hodnota napětí, kdy při poklesu pod tuto hodnotu bude spuštěn alarm, který posílá notifikace na váš telefon a e-mail
  2. Power output - možnost přepínání výkonu generátoru na 100 % nebo 50 %. Snížení výkonu je vhodné například při použití ohradníku pro menší, citlivější zvířata, pro kratší ohrady nebo pro úsporu baterie
  3. On / Off - dává uživateli možnost měnit stav generátoru. ON - zapnutý, funkční. STANDBY - vypnutý (v standby režimu), možno dálkově zapnout

Na závěr dodáme, že počet uživatelů, se kterými budete zařízení sdílet, je neomezený. Je tak pouze na vás, kolik lidí přizvete k ovládání a monitoringu vaší chytré farmy. Doufáme, že novou funkci řízení přístupu využijete a zase vám o kousek zpříjemní a zjednoduší práci s chovem vašich zvířat.

Nové mapové funkce aplikace fencee Cloud

Nové mapové funkce dostupné pouze na webovém rozhraní aplikace fencee Cloud (PC verze).

Mapové podklady

Pro snadnější orientaci je možné zařízení lokalizovat do přesné polohy v mapě, ze které se poté jednoduše a rychle prokliknete na konkrétní zařízení.

Centrální ovládací gateway, kontrolní monitor nebo generátor lze kdykoliv vycentrovat. To vám pomůže se rychle dostat na požadované místo zařízení v mapě. Jestliže máte v aplikaci více připojených zařízení, jistě uvítáte funkci přepínání jednotlivých zařízení.

Možnost využít dvou zobrazení: Mapové / Satelitní

Mapové zobrazení 

Virtuální geo plot 

Virtuální plot vám umožní vyznačit ohrady do mapy. Díky barevnému zobrazení okamžitě zjistíte stav ohrad. Při vyhlášení alarmu lze snadno a rychle lokalizovat podle barvy, z jakého místa a jaké zařízení hlásí chybu.

U každé připojené gateway si můžete díky funkci zobrazení vazeb znázornit jednotlivé trasy spárovaných generátorů a monitorů ke konkrétní gateway.

Satelitní zobrazení

Klíčové informace ihned na očích

Již v mapě vidíte podstatné informace u ikony každého zařízení. Generátory můžete přímo z mapy vypnout nebo zapnout. Po kliknutí na ikonu se dostanete na konkrétní zařízení s veškerými informacemi a grafy. 

         Ikony

 

Podívejte se na video o moderní chytré farmě a aplikaci fencee Cloud

Krátké video s praktickou ukázkou aplikace fencee Cloud, díky které lze ovládat ohradník pomocí mobilního telefonu nebo PC odkudkoliv na světě.

V případě, že máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit ať už se sdílením zařízení, nebo jinou individuální věcí v aplikaci fencee Cloud, neváhejte nás kontaktovat. Naše technické oddělení se vám pokusí co nejdříve pomoci s vaším problémem.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.