Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Možnosti instalace kontrolního zařízení Monitoru MX10

Možnosti instalace kontrolního zařízení Monitoru MX10

V případě, že přemýšlíte o pořízení našeho zařízení pro vzdálenou kontrolu a monitoring napětí na ohradě, přečtěte si tento článek věnovaný různým možnostem zapojení Monitoru. Správným použitím získáte více času na své oblíbené činnosti a budete vědět, že jsou vaše elektrické ohrady v té nejlepší kondici.

Myslete na vhodné označení

Pokud máte v plánu používat hned několik monitorů a využít tak naplno jejich potenciál, je důležité správné označení každého umístěného Monitoru MX10. Když dojde ke spuštění alarmu, okamžitě poznáte podle názvu, v jaké sekci ohradníku vznikl problém (např.„Monitor u lesa“ nebo „Hlídač 2“). Díky tomu ihned víte, kam se vydat a nemusíte zdlouhavě prohledávat celou ohradu. Připojení monitoru na ohradu je jednoduché a rychlé, pomocí připojovacího kabelu s konektorem FASTON a praktickým srdíčkem, které jednoduše připnete na libovolný vodič ohrady. K ovládání monitoru slouží magnet, kdy monitor zvukovým signálem potvrdí svůj stav. Tímto způsobem se vyvarujete tomu, že by vám nějaký procházející vtipálek naschvál vypínal váš monitor, když vy o to nestojíte. Cele zařízení bylo vyvinuto tak, aby bylo dosaženo minimální možné spotřeby energie. Zásluhou je mimořádná životnost baterie 1 rok.

Kontrolní monitor připojený na elektrické ohradě

Počet Monitorů připojených na ohradu není omezen. Jediným limitem je to, že centrální zařízení FENCE GATEWAY GW10 umožní připojení až 6 zařízení, kdežto chytřejší centrální zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100 umožňuje připojení až 12 zařízení. Jestliže tedy máte dvě centrální jednotky GW100, můžete připojit klidně 20 a více monitorů. Vše závisí na volných slotech v centrální gateway.

Způsoby použití kontrolního monitoru

Monitor lze instalovat na ohradu a používat různými způsoby. Na následujících řádcích jsou zobrazeny a vysvětleny nejvíce obvyklé varianty zapojení. 

1. Běžná instalace

Častým způsobem použití monitorovacího zařízení je instalování více monitorů na jednu ohradu, kterou tak rozdělíte do několika sektorů. Užitečné řešení hlavně pokud se jedná o delší ohradu. Monitory doporučujeme umístit do hůře přístupných a vzdálenějších míst. V případě, že klesne napětí na ohradě, určitý monitor zahlásí alarm. Okamžitě tak poznáte, že porucha na ohradě vznikla v úseku s kontrolním monitorem pod názvem např.„Hlídač 2“. Rychle tak zjistíte, v jakém úseku nastal problém, a nemusíte pátrat po celé ohradě. Pro každý monitor si sami nastavíte hodnotu napětí, při které se spustí alarm. 

Standardní instalace monitorovacího zařízení

2. Instalace do problematických míst a ke vchodům

Další možností zapojení monitorů může být instalace ke vchodům do ohrady a do problematických míst. Pokud napájíte generátorem hned několik ohrad, budete mít touto instalací přehled o každé, kde bude monitor. V případě alarmu tak ihned zjistíte, v jaké ohradě dochází ke snižování napětí. Monitory instalujte do míst, ve kterých často dochází k problému. Jedná se o místa blízko lesa, kde vám může lesní zvěř poškodit vodiče nebo třeba úseky v blízkosti vodní plochy. V případě, že by se zvýšila hladina vody a dostala by se do kontaktu s vodičem, monitor vás okamžitě upozorní kvůli poklesu napětí.

Instalace na vstupu do ohrady a na kritických místech

3. Na vstupu do ohrady

Pokud používáte jeden zdroj k napájení např. tří ohrad, instalujte kontrolní monitory na vstupech do ohrad. Díky tomu rychle zjistíte, ve které ohradě byl spuštěn alarm, a nebudete ztrácet čas hledáním. Budete mít přehled o každé ohradě.

Ukázka instalace monitorů na vstupu do ohrady

4. Dozor nad uzavřením brány

Máte svoje výběhy v blízkosti cest? Stalo se vám, že po sobě turisté nezavřeli bránu? Máme pro vás řešení a to zapojení monitoru na očko kruhového izolátoru k bráně. Po otevření brány budete vědět, že je očko pro zaháknutí rukojeti bez napětí. Monitor ihned zareaguje a naváže kontakt s centrální gateway, která vás informuje o nastalé situaci.  V případě tohoto zapojení, je vhodné ohradu propojit vysokonapěťovým kabelem.

Připojení monitoru pro kontrolu uzavření brány do ohrady

Jak to celé funguje?

  • 1. Když se začne ztrácet napětí na ohradě, monitor ihned reaguje a pošle informaci do centrální gateway.
  • 2. Gateway pohotově vyhodnotí situaci a pošle upozornění do mobilu a na e-mail.
  • 3. V mobilu vám vyskočí notifikace s informací, o jakou ohradu se jedná. Pak stačí vzít mobilní telefon a vypnout napájení konkrétní ohrady prostřednictvím aplikace fencee Cloud.
  • 4. Po eliminaci závady na ohradě vezmete telefon a jedním kliknutím generátor znovu zapnete a zkontrolujete napětí.

Pokud budete mít pět monitorů rozmístěných po svých ohradách, můžete si je představit jako pět různých lidí, kteří neúnavně hlídají pět různých sektorů.

                                                              Jiří Stolín – produktový specialista

Monitorovací zařízení Monitor MX10
SLEVA 15% s kódem LETO15

Monitorovací zařízení Monitor MX10 k elektrickému ohradníku

Zařízení pro vzdálený monitoring parametrů elektrických ohradníků. Hlídá kritická místa…

2 499 Kč s DPH Skladem
Detail produktu

Podívejte se na video

Detailní ukázka Monitoru MX10 ve které zjistíte, co všechno je součástí balení a také co všechno monitor umí.

Monitor je vybaven základní anténou, která má dosah až 10 km. Pro zvýšení dosahu přenosu signálu mezi monitorem a gateway, lze použít externí anténu a tím zvýšit dosah komunikace až na vzdálenost 30 km. V dalším článku zjistíte, jak externí anténu instalovat aby bylo dosaženo nejlepšího přenosu.

Zjistěte jak správně postupovat při instalaci externích antén a dosáhnout tak kvalitního přenosu signálu na vzdálenost až 30 kilometrů. Užitečné rady pro montáž, informace o zobrazení na displeji nebo vysvětlení pojmů o šíření RF signálu, to vše je obsahem tohoto článku.

Přejít na článek

V případě dotazů nás kontaktujte. Rádi vám poradíme ohledně instalace kontrolního monitoru nebo jakéhokoliv jiného produktu chytré farmy

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.