Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Představujeme moderní řešení pro chov slepic: Automatická dvířka ke kurníku šetří čas i úsilí

Představujeme moderní řešení pro chov slepic: Automatická dvířka ke kurníku šetří čas i úsilí

Každodenní rutina otevírání kurníku v brzkých ranních hodinách a jeho zavírání na noc patří mezi méně příjemné povinnosti chovatelů drůbeže. Čas od času se tak stává, že kurník zůstane na noc omylem nezajištěn a ráno na chovatele čeká jen stěží vyčíslitelná škoda způsobená predátory. Co kdyby to ale šlo i jinak? Díky moderním technologiím existuje řešení, které usnadňuje chov drůbeže, zvyšuje jejich bezpečí a zefektivňuje práci chovatelů – automatická samootevírací dvířka.

K čemu slouží automatická dvířka do kurníku

Elektrická automatická dvířka ke kurníku mají velice široké využití. Díky této moderní vychytávce se už nebudete muset každý den trápit otevíráním a zavíráním kurníku, čímž ušetříte mnoho času i energie. Kromě toho spolehlivě ochrání drůbež a vajíčka před predátory a škůdci, jako jsou lišky, kuny, lasičky, dravci a zmije. 

Samootevírací dvířka ke kurníku si oblíbíte i proto, že v čase otevření a zavření kurníku již nebudete vázáni na jedno místo. Chytrá dvířka se postarají o tuto rutinní úlohu samy, zatímco vy se budete moci věnovat jiným pracovním činnostem nebo si můžete odpočinout. Pokud slepicím poskytnete dostatek krmení a vody, umožní vám automatické otevírání a zavírání kurníku odjet třeba i na několikadenní výlet. 

Automatické zavírání a otevírání kurníku je skvělým pomocníkem pro všechny chovatele. Obzvlášť nápomocné bude méně mobilním či hendikepovaným chovatelům. Pořídit si je ale může každý, kdo chce využít moderní technologie pro zefektivnění a usnadnění své práce. Jedná se o povedenou novinku, který zajišťuje pohodlí pro chovatele a bezpečí pro slepice.

Náš tip: Pokud chcete ochránit celý výběh s chovanou drůbeží, pořiďte si elektrický ohradník pro drůbež. V naší nabídce naleznete také praktické kompletní sady elektrických ohradníků pro drůbež, jejichž součástí jsou základní komponenty pro úspěšnou instalaci a ochranu slepic před liškou a jinou škodnou. O tom, jak se elektrický ohradník osvědčil k ochraně slepic před psy, se dozvíte v recenzi našeho zákazníka Martina Kuchaře.

Nabízené sety elektrických ohradníků pro drůbež využijete také, jako oplocení pro husy, pižmovky, kachny nebo pávy. Můžete je použít jak k vymezení prostoru pro zvířata a zabránit tím možnému úniku, tak na jejich ochranu před možnými predátory. Např. před liškou, lasičkou, kunou, zatoulaným psem nebo dokonce hladovou kočkou, která nepohrdne malým kuřátkem.

Přejít do kategorie

Jak fungují samootvírací dvířka pro slepice

Samootvírací dvířka ke kurníku  fencee disponují časovačem a světelným senzorem. Máte tak hned několik možností, jak otevírání a zavírání dvířek ke kurníku nastavit. 

1. Automatické otevírání kurníku podle časovače

Pokud chcete, aby se kurník otevíral a zavíral každý den ve stejnou chvíli, stačí na obrazovce dvířek dle návodu určit přesný čas. Výsledkem bude automatické fungování dvířek nezávisle na světle nebo jiných podnětech, čímž zajistíte pravidelnost otevírání a zavírání kurníku. 

2. Automatické otevírání dvířek na základě světla

Další možností je otevírání a zavírání dvířek ke kurníku podle okolního světla. Slepice na světlo velice dobře reagují a v drtivé většině případů se s přicházejícím šerem a tmou ukrývají do kurníku, obdobně jako z něj za světla vycházejí. Světelný senzor umí rozpoznat intenzitu osvětlení a reagovat na změny ve světelných podmínkách. Pokud zvolíte tento režim, mechanismus dvířek se bude spouštět po svítání a stmívání. V závislosti na ročním období tak nebude čas otevření a zavření vždy stejný. 

3. Automatické otevírání dveří kurníku dle časovače i senzoru

Tato varianta kombinuje předchozí dva principy. Samootevírací dvířka z naší nabídky jsou vybavena jak senzorem, který reaguje na světlo, tak časovačem, který umožňuje nastavení přesného času otevření a zavření. Proto nic nebrání tomu, abyste současně využili obě funkce. V případě nastavení časovače i senzoru bude primárním ukazatelem pro zavírání světelný senzor. Pokud ale ve stanovenou dobu nebude dostatečná tma, budou dvířka uzavřena na základě vámi zvoleného času.

Výhody automatických dvířek pro slepice fencee

V naší nabídce naleznete modely samootevíracích a samozavíracích dveří, které se vyjímají hned několika výhodami. První z nich je, že disponují speciální funkcí, která zabraňuje skřípnutí vašich zvířat při automatickém zavírání dvířek.

V případě, že se dvířka automaticky zavírají, ale něco zabraňuje jejich úplnému zavření, dojde k jejich automatickému otevření a až poté se celý proces zavírání zopakuje. Kdyby ani po třech pokusech nedošlo k úplnému zavření dvířek, zobrazí se na displeji „E2“ a kontrolka začne blikat. Pro obnovení běžného fungování stačí zkontrolovat prostor dvířek a následně stisknout „ok“. 

Mezi další přednosti samootevíracích dvířek fencee patří:

  • odolnost zařízení proti UV záření a vodě (vlhkost, déšť)
  • nízká spotřeba energie
  • snadná instalace a výměna baterií 
  • několik různých režimů automatického otevírání a zavírání
  • kvalitní konstrukce a materiály
  • šetrnost k životnímu prostředí
  • prodej v kompletní sadě, ke které není třeba dokupovat další komponenty

Automatické zavíraní a otevírání kurníku je praktické zařízení, které vám ušetří spoustu času a starostí. Elektrická automatická dvířka pro slepice chrání vaší drůbež před predátory a škůdci. Ochrana drůbeže a vajíček před liškou, kunou, lasičkou, dravci a zmijí. Výhodou samootvíracích a zavíracích dvířek ke kurníku je, že můžete bez starostí odjet z domu a drůbež bude i ve vaší nepřítomnosti…

Přejít do kategorie

Výběr automatického otevírání a zavírání kurníku

Rozhodli jste se, že si elektrická samootevírací dvířka ke kurníku pořídíte, ale nevíte si rady s výběrem? V naší nabídce naleznete tři varianty automatických dvířek pro slepice, které mají veškeré výše zmíněné benefity a liší se pouze způsoby napájení. Všechny modely mohou být napájeny bateriemi AA a některé současně nabízí možností více. 

V případě automatických dvířek pouze na baterie AA jsou 2 baterie tohoto typu součástí balení. Pokud si vyberete elektrická dvířka s adaptérem 230 V, můžete je napájet ze sítě, bateriemi AA (nejsou součástí balení) či solárním panelem (není součástí balení). Třetí a také poslední variantou jsou samootevírací dvířka s adaptérem a malým solárním panelem

Automatická dvířka ke kurníku, na baterie AA
SLEVA 15% s kódem LETO15

Automatická dvířka do kurníku, na baterie AA

Hmotnost: 0,85 kg
Rozměr: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
2 499 Kč
očekáváme srpen
Detail produktu
Automatická dvířka ke kurníku, na adaptér 230 V
SLEVA 15% s kódem LETO15

Automatická dvířka do kurníku, na adaptér 230 V

Hmotnost: 0,85 kg
Rozměr: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
2 699 Kč
očekáváme srpen
Detail produktu
Automatická dvířka ke kurníku, na adaptér 230 V + solární panel
SLEVA 15% s kódem LETO15

Automatická dvířka do kurníku, na adaptér 230 V + solární panel

Hmotnost: 0,85 kg
Rozměr: 34,9 × 24,1 × 4,6 cm
V balení: 1 ks
2 999 Kč
očekáváme srpen
Detail produktu

Pokud vás moderní chov slepic zaujal a zvažujete pořízení automatických dvířek, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím telefonního čísla +420 730 893 828 nebo e-mailové adresy info@fencee.cz. Rádi vám individuálně poradíme s výběrem a zodpovíme veškeré dotazy. Pro více informací si můžete přečíst jiné články z našeho blogu. Dozvíte se v nich například, jak lze využívat moderní technologie k chovu drůbeže či jak ochránit slepice před liškou.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Jiří Marcin

01. 02. 2024 11:45

Ve dvířkách jsou otvory pro jejich zvednutí, kterými při jejich zavření v zimě proudí studený vzduch?

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.