Zpět nahoru
Kontrolujte své ohradníky odkudkoliv
Přihlásit do cloudu

Nepřetržitá kontrola na neomezenou vzdálenost: Představujeme nové LTE zdroje pro elektrický ohradník

Nepřetržitá kontrola na neomezenou vzdálenost: Představujeme nové LTE zdroje pro elektrický ohradník

Nechcete být při ovládání elektrického ohradníku limitováni dosahem Wi-Fi signálu nebo rádiové komunikace? Ideálním řešením pro vás budou moderní generátory fencee Cellular DUO EDC, které přináší nové možnosti ovládání elektrických ohradníků na neomezenou vzdálenost. Na dalších řádcích se dozvíte, co dalšího tato řada zdrojů pro elektrické ohradníky přináší a jaké využití mají nové funkce v praxi. Abychom vám ulehčili výběr, připravili jsme pro vás také přehledné srovnání LTE generátorů s dalšími chytrými zdroji z naší nabídky.

Jaké novinky přináší generátory fencee Cellular DUO EDC

Moderní, praktické, univerzální a jednoduše bezkonkurenční – to jsou zdroje fencee Cellular DUO EDC, které využívají ty nejmodernější dostupné technologie na trhu. Díky tomu nabízí široké možnosti využití a uspokojí i velmi náročné uživatele. Ať už jste chovatelem, který hledá způsob, jak mít pod kontrolou ohradu v náročném terénu, na stovky kilometrů daleko či v oblasti bez přístupu k Wi-Fi, s touto řadou neuděláte krok vedle.

Pravděpodobně už víte, že jsme vyvinuli jedinečný systém Chytré Farmy fencee pro vzdálenou kontrolu elektrických ohradníků. V naší nabídce tak kromě základních generátorů naleznete i chytré zdroje fencee, které lze v kombinaci s dalšími produkty Chytré Farmy dálkově ovládat odkudkoliv na světě. Doposud jste si mohli v naší nabídce vybrat pouze z RF nebo Wi-Fi generátorů. Zatímco pro vzdálenou kontrolu nad RF generátory je potřeba centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY, WiFi generátory musí být napojeny na router. Tím se konečně dostáváme k tomu, v čem je nová řada chytrých zdrojů jiná a speciální.

Pro dosažení maximální flexibility jsme vyvinuli LTE generátory, k jejichž dálkové kontrole nepotřebujete Wi-Fi, centrální zařízení, ovladač ani externí anténu. A když už jsme u novinek, generátory jsou navíc vybaveny také pohybovými senzory a integrovanou GPS lokalizací. Velkou výhodou je také záložní baterie LI-ION s výdrží více než 48 hodin, která zajistí, aby byla funkce GPS sledování aktivní i po odpojení ze sítě. Naprostou samozřejmostí je kompatibilita zařízení s aplikací fencee Cloud a všechny standardní funkce, na které jste u generátorů fencee už zvyklí. Pokud jste o světově unikátním systému Chytré Farmy ještě neslyšeli, přečtěte si náš další článek.

Abychom našim zakáznikům ušetřili ještě více náklady a čas s běháním kolem elektrických ohradníků, vyvinuli jsme jedinečný a inovativní systém ovládání ohradníků na dálku. S Moderní Chytrou Farmou fencee nyní můžete své elektrické ohrady ovládat a monitorovat na dálku odkudkoliv na světě.

Číst více

Slovníček moderních technologií aneb jak fungují chytré LTE zdroje fencee

Máte rádi jednoduchá a funkční řešení, ale zkratky nejrůznějších technologií vám nic neříkají? Pojďme si užitečné technologie, které nová řada generátorů fencee využívá, srozumitelně představit.

 • NB-IoT a LoRaWAN: NB-IoT (Narrowband Internet of Things) i LoRaWAN (od anglického Long Range neboli dlouhý dosah) jsou druhy bezdrátové komunikační technologie zajišťující maximálně efektivní přenos dat. Využití nachází v situacích, kdy je potřeba pokrýt velké vzdálenosti a ušetřit energii. Proto se jedná o ideální řešení pro komunikaci mezi velmi vzdálenými zařízeními, které se navíc mohou nacházet v těžko přístupných oblastech. Díky těmto technologiím mohou být nové generátory spolehlivě připojeny k internetu a současně mít dlouhou výdrž baterie. Na vzdálených loukách, pastvinách, polích – všude tam, kde je mobilní pokrytí, budou generátory elektrického ohradníku fencee energy DUO Cellular EDC neustále on-line v mobilní síti GSM.
 • GPS, GLONASS, Galileo: Naše moderní zdroje pro elektrické ohradníky využívají také celosvětově uznávané navigační systémy, které umožňují sledovat polohu zařízení v reálném čase a s vysokou přesností. Satelitní sledování poskytuje přesné informace o tom, kde se nachází zdroj elektrického ohradníku, čímž pomáhá chránit váš majetek a zvýšit bezpečnost zvířat. Součástí výbavy nových zdrojů fencee jsou pohybové senzory, které zaznamenají každý pohyb zařízení, a integrovaná GPS lokalizace. Kdyby se vám pokusil někdo generátor odcizit, bude mít smůlu. Jednak se o tom ihned dozvíte a jednak pro vás bude snadné generátor vystopovat. Kombinace funkce senzorů pohybu a GPS lokalizace navíc zlepšuje přehled o umístění jednotlivých zařízení v mapových podkladech aplikace fencee Cloud.
 • e-SIM, LTE, Wi-Fi, Bluetooth: Chytré generátory fencee energy DUO Cellular EDC používají také různé druhy bezdrátové komunikace pro optimalizaci připojení k internetu. Jednou z novinek je tzv. virtuální integrovaná SIM karta, známá jako e-SIM. Ta zajišťuje, že lze generátor připojit k mobilní síti LTE, aniž by bylo nutné SIM kartu fyzicky měnit. LTE poskytuje rychlé a spolehlivé připojení k mobilní datové síti. Díky kombinaci technologie e-SIM a LTE bude elektrický ohradník stále připojen k internetu a vy získáte vždy ta nejaktuálnější data o ohradníku. To vše je nově možné i v místech, kde není připojení k Wi-Fi nebo kde nechcete být omezeni dosahem rádiové frekvence a nutností pořídit si centrální ovládací zařízení jako u RF generátorů. Bluetooth a Wi-Fi jsou běžné bezdrátové technologie pro krátké dosahy, které mohou být využity pro lokální komunikaci s jinými zařízeními. I s nimi můžete u zdrojů fencee energy DUO Cellular EDC počítat.

Jedinečné vlastností a funkce LTE zdrojů fencee v praxi

Pokud v moderních funkcích stále trochu tápete, máme pro vás stručné shrnutí toho nejdůležitějšího. Hlavním rozdílem oproti ostatním generátorům z naší nabídky je, že nová řada zdrojů fencee Energy DUO Cellular má vestavěnou e-SIM kartu, která umožňuje komunikovat s GSM sítí a připojovat se k mobilnímu internetu pomocí LTE. Díky tomu je generátor nepřetržitě online. V praxi tak dálkové ovládání není závislé na dostupnosti Wi-Fi ani dosahu rádiové komunikace, což poskytuje širší možnosti umístění generátoru a zajišťuje spolehlivé připojení i v oblastech, kde Wi-Fi není k dispozici nebo kdy je nutné zajistit komunikaci na skutečně velkou vzdálenost.

Moderní chytré kombinované LTE generátory energy DUO Cellular EDC přináší široké možnosti v řízení a sledování elektrických ohradníků. Zařízení s výkonem 8 – 15 J a možnou délkou instalace až 120 km, jsou univerzálním zařízením pro všechny druhy zvířat v jakémkoliv terénu nezávisle na pozici vaší ohrady. Chytrý celulární zdroj pro elektrický ohradník lze snadno spárovat s aplikací fencee Cloud a…

Číst více

Široké možnosti využití chytrých zdrojů fencee energy DUO Cellular EDC

Kombinované generátory fencee Cellular DUO EDC jsou perfektní volbou pro ty, kdo provozují elektrické ohrady na hůře přístupných místech, jako jsou vzdálená pole, lesy nebo pastviny, nebo v oblastech bez elektřiny. Díky spojení standardních i jedinečných funkcí ale najdou využití naprosto kdekoliv a kdykoliv.

Součástí řady jsou tři univerzální modely lišící se výkonem:

Výběr vhodného LTE generátoru k ochraně zvířat a majetku

Hlavní výhodou generátorů z této řady je již výše zmíněná všestrannost. Nezáleží na tom, zda sháníte elektrický ohradník k ochraně zvířat před predátory nebo potřebujete ochránit svůj pozemek či úrodu před škůdci. Generátory z této řady jsou vhodné pro všechny druhy zvířat.

Ideálním řešením budou, pokud sháníte například:

Skvělé je, že zdroje můžete díky praktické žluté svorce využít i pro mláďata. Žlutá výstupní svorka sníží napětí na ohradě tak, aby byly hodnoty přizpůsobeny citlivějším jedincům, jako jsou například telata a hříbata. Pokud vás zajímá více o tom, jak vybrat elektrický ohradník pro mláďata, přečtěte si náš další článek.

Výběr LTE zdroje dle potřebné délky ohrady a náročnosti vegetace

Při výběru generátoru je potřeba zohlednit také plánovanou délku ohrady a hustotu okolní vegetace. Platí totiž, že čím delší instalace a větší zatížení ohrady porostem, tím výkonnější generátor bude potřeba. LTE zdroje fencee si díky speciálnímu ST transformátoru a silnému výstupnímu výkonu poradí v jakémkoliv terénu nezávisle na pozici vaší ohrady. Přesto se vyplatí udělat si jasno v tom, jak dlouhou ohradu a kde hodláte stavět (nebo kde už máte výběh postavený), abyste věděli, po jakém konkrétním modelu sáhnout.

Maximální délka zapojení se u LTE generátorů energy DUO Cellular EDC v závislosti na náročnosti vegetace liší následovně:

Shrnutí výhod celulárních generátorů fencee

Už víte, jaké technologie celulární generátory fencee využívají a pro jaké typy ohrad se mohou hodit. Výhod má ale tato řada mnohem více. Mezi přednosti chytrých generátorů LTE zdrojů fencee patří vedle inovativních technologií i standardní funkce, které si naši zákazníci už dlouhá léta chválí. Šetří totiž nejen spoustu času, ale i energie a peněz.

Celkově lze hlavní benefity řady fencee energy DUO Cellular EDC shrnout následovně:

 • kombinované napájení – ze sítě 230 V i běžné baterie 12 V
 • optimální výkon 8–15 J
 • integrovaná GPS lokalizace – aktivní i po odpojení ze sítě
 • možnost dálkového ovládání na neomezenou vzdálenost
 • funkce přepínání výkonu 50/100 %
 • nepřetržitý přístup k aktuálním informacím o ohradě
 • okamžité zaslání notifikace do telefonu při změnách na ohradě
 • kompatibilita s bezplatnou aplikací fencee Cloud
 • velký a přehledný LCD displej
 • optimalizovaná spotřeba energie
 • provoz generátorů nepodléhá dalším poplatkům

Srovnání LTE generátorů a dalších chytrých zdrojů fencee

Víte, že potřebujete maximální výkon a nejmodernější funkce, ale stále si nejste jistí, který z chytrých generátorů fencee bude ten pravý? Možná vám bude nápomocná následující tabulka, která srovnává vybrané parametry LTE zdrojů Cellular DUO EDC, Wi-Fi generátorů energy Smart DUO EDW a RF zdrojů energy DUO RF PDX či energy DUO RF EDX. Detailní parametry naleznete v popisu či v návodu ke konkrétním modelům.

 

energy DUO Cellular EDC

energy Smart DUO EDW

power DUO RF PDX

power DUO RF EDX

PŘIPOJENÍ NA FENCEE CLOUD

ano ano ano ano
TECHNOLOGIE PŘENOSU DAT

LTE / e-SIM

Wi-Fi

rádiová frekvence

rádiová frekvence

VÝSTUPNÍ VÝKON

8–15 J

10–15 J

1–7 J

8–15 J

NAPÁJENÍ

kombinované

kombinované

kombinované

kombinované

SPOTŘEBA ENERGIE NA 230 V

6–21 W

6–21 W

3–12 W

6–21 W

SPOTŘEBA ENERGIE NA 12 V

415–1 400 mA

200–1 250 mA

40–770 mA

200–1 250 mA

MAXIMÁLNÍ DÉLKY ZAPOJENÍ

120 km

120 km

70 km

120 km

DALŠÍ POTŘEBNÁ ZAŘÍZENÍ PRO DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

ne

ano – router 2.4 GHz

ano – centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100

ano – centrální ovládací zařízení FENCE WiFi GATEWAY GW100

VOLITELNÁ ZAŘÍZENÍ PRO DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ

nelze připojit monitor ani ovladač

nelze připojit monitor ani ovladač

dálkový ovladač, externí anténa, monitor MX10

dálkový ovladač, externí anténa, monitor MX10

GPS LOKALIZACE

ano

ne

ne

ne

FUNKCE PŘEPNUTÍ VÝKONU

ano

ano

ano

ano

BARGRAF

ano

ano

ano

ano

LCD DISPLEJ

ano

ano

ano

ano

fencee Cloud
8 J
Chytrý LTE zdroj fencee energy DUO Cellular EDC80
SLEVA 15% s kódem LETO15

LTE zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC80

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 11 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 415 - 750 mA
11 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
10 J
Chytrý LTE zdroj fencee energy DUO Cellular EDC100
SLEVA 15% s kódem LETO15

LTE zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC100

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 14 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 443 - 800 mA
12 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Chytrý LTE zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC
SLEVA 15% s kódem LETO15

LTE zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO Cellular EDC150

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 21 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 470 - 1400 mA
13 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
10 J
Chytrý Wi-Fi zdroj pro elektrický ohradník fencee energy Smart DUO EDW100
SLEVA 15% s kódem LETO15

Wi-Fi zdroj pro elektrický ohradník fencee energy Smart DUO EDW100

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 14 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 200 - 850 mA
9 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Chytrý Wi-Fi zdroj pro elektrický ohradník fencee energy Smart DUO EDW150
SLEVA 15% s kódem LETO15

Wi-Fi zdroj pro elektrický ohradník fencee energy Smart DUO EDW150

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 21 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 200 - 1250 mA
11 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
5 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX50
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX50

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 9 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 100 - 440 mA
6 499 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
7 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX70
SLEVA 15% s kódem LETO15

Zdroj pro elektrický ohradník fencee power DUO RF PDX70

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 12 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 300 - 770 mA
6 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
12 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO RF EDX120
SLEVA 15% s kódem LETO15

RF zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO RF EDX120

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 17 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 200 - 1000 mA
8 999 Kč
Skladem
Detail produktu
fencee Cloud
15 J
Zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO RF EDX150
SLEVA 15% s kódem LETO15

RF zdroj pro elektrický ohradník fencee energy DUO RF EDX150

Zdroj napájení: 230 V ~ / 12 V
Spotřeba zdroje na 230 V: 6 - 21 W
Spotřeba zdroje na 12 V: 200 - 1250 mA
9 999 Kč
Skladem
Detail produktu
Vytipováno celkem 9 produktů

Zaujala vás nová řada generátorů fencee?

Máte-li jakékoli dotazy ohledně nových LTE generátorů nebo fencee zdrojů z jiných řad, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám individuálně poradíme na e-mailové adrese info@fencee.cz nebo telefonním čísle +420 730 893 828. Kromě generátorů v naší nabídce naleznete také veškeré potřebné příslušenství pro elektrické ohradníky. Zaujmout by vás mohly také kvalitní chovatelské potřeby či pachové ohradníky, které slouží jako skvělý doplněk elektrických ohrazení. Pokud chcete vědět více o trendech v chytrém chovu zvířat, přečtěte si naše další blogové články. Odpovědi na nejčastější dotazy technické povahy naleznete v poradně.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho prosím :)

Komentáře ke článku

Vložit komentář

Přidat komentář ke článku Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou

*
*
*
Více informací o tom, jak zpracováváme osobní údaje
najdete v našich Zásadách zpracování osobních údajů.

Odebírejte novinky a už vám nic neunikne.

Posíláme zkušenosti, které oceníte. Případy správného použití
výrobků, jak se o výrobky starat nebo jak na ně získat slevu.

utility model

Chráněno užitným vzorem

Celý systém Chytré Farmy fencee Cloud je chráněn užitným vzorem č.31675

Sledujte nás na
sociálních sítích


Udělujete tímto souhlas společnosti VNT electronics s.r.o., se sídlem Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, zapsané ve veřejném rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 9839 (dále jen „Správce“), aby ve smyslu zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) zpracovávala tyto osobní údaje: jméno a příjmení e-mail veškeré další údaje, které napíšete do formulářů na těchto webových stránkách, nebo do emailů odeslaných na adresy uvedené na těchto stránkách Výše uvedené osobní údaje je nutné zpracovat za účelem vypracování nabídky nebo smlouvy, vyřízení objednávky nebo zaslání ceníku. Tyto údaje budou Správcem zpracovány po dobu 1 roku.